Zatrzęsienie gwiazd w Tauron Arenie. Lepszego zestawu nie można było sobie wymarzyć

Mecz siatkówki w Tauron Arenie fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Znamy już komplet uczestników turnieju finałowego Pucharu Polski siatkarzy, który 25 i 26 lutego odbędzie się w Krakowie. Kibice będą mieli szansę zobaczyć między innymi ośmiu wicemistrzów świata z kadry Nikoli Grbicia.

31 stycznia i 1 lutego zostały rozegrane spotkania ćwierćfinałowego siatkarskiego pucharu. Nie było sensacji, choć występujący na trzecim szczeblu ChKS Arka Chełm postawił się wiceliderowi Plus Ligi. Jastrzębski Węgiel wygrał 3:0, ale musiał być czujny (w setach do 22, 24 i 23). Drużyna z Jastrzębia-Zdroju walczyła w finałach trzech poprzednich edycji i za każdym razem ulegała Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dziewięciokrotni zdobywcy trofeum oczywiście zapewnili sobie przyjazd na kolejny turniej pod Wawelem – w rywalizacji dwóch przedstawicieli Plus Ligi pokonali Trefla Gdańsk 3:0. W final four wystąpią także Aluron CMC Warta Zawiercie (wygrana 3:1 reprezentantem drugiego poziomu MKS Będzin) i Asseco Resovia Rzeszów (zwycięstwo w trzech setach z ligowym rywalem MKS Ślepsk Malow Suwałki).

Półfinały zostaną rozegrane w Tauron Arenie Kraków w sobotę 25 lutego. Warta spróbuje pokrzyżować plany ZAKSIE, a w drugiej parze rywalizować będą Resovia z Jastrzębskim Węglem. Zwycięzcy w niedzielę spotkają się w wielkim finale.

Ogromna Tauron Arena. Jaka będzie frekwencja?

W Krakowie kibice zobaczą najlepszych siatkarzy grających na co dzień w Plus Lidze. W kadrach drużyn, które wywalczyły awans, jest aż ośmiu reprezentantów Polski, którzy w ubiegłym roku zdobyli wicemistrzostwo świata. Skład turnieju daje gwarancję przyjazdu barwnych klubów kibica, którzy wspierają swoje zespoły. Zorganizowane grupy nie wypełnią jednak Tauron Areny, która z około 15 tysiącami miejsc na widowni jest największą halą w Polsce. Wiele będzie zależało od tego, czy wydarzeniem zainteresują się inni fani. Mamy tu na mysli osoby, które nie sympatyzują z żadnym klubem, ale pojawiają się na meczach kadry, a także krakowian.

Ostatnie turnieje finałowe rozgrywano w dużo mniejszych obiektach. W latach 2016-2019 rolę gospodarza pełniła wrocławska hala Orbita, która mieści trzy tysiące kibiców. Dwa lata temu mecze odbyły się w hali Suche Stawy w Nowej Hucie. Był to czas pandemii i nie można było wpuścić publiczności.

W 2015 roku siatkarze walczyli w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Decydujący mecz oglądało 6800 kibiców. I to ten frekwencyjny wynik będzie chciał pobić Kraków.

Bilety od 30 złotych

Trwa sprzedaż biletów na tegoroczny turniej finałowy. Dostępne są wejściówki na sobotę, niedzielę lub weekend. Trzeba wydać co najmniej 30 złotych za jeden dzień w hali i 40 złotych za pakiet.