Zbliża się 1/32 Pucharu Polski. Kiedy zagrają Cracovia, Garbarnia, Wieczysta i Wisła?

fot. Mateusz Kaleta
Od 21 do 29 września będą odbywać się 32 spotkania I rundy Pucharu Polski. O awans do 1/16 powalczą cztery drużyny z Krakowa, w tym debiutant na szczeblu centralnym – Wieczysta.
Pierwsza o awans powalczy Wisła, która w ostatnich sezonach odpadała z niżej notowanymi rywalami. 22 września również zagra na wyjeździe, ale z ligowym rywalem – Stalą Mielec. Mecz ten będzie dla Białej Gwiazdy okazją do rehabilitacji za niedawną porażkę 1:2 w ekstraklasie. Początek o godzinie 20.30.

23 września, dzień przed urodzinami trenera Michała Probierza, z pierwszoligowym Łódzkim Klubem Sportowym zmierzy się Cracovia – zdobywca Pucharu Polski w 2020 roku i tegoroczny półfinalista. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o godzinie 17.30.  

Na kolejne występy krakowskich drużyn poczekamy do następnego tygodnia. 29 września godzinie 15.30 na obiekcie przy ulicy Chałupnika w Krakowie rozpocznie się mecz Wieczystej z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Godzinę później walkę o awans z Powiślem Dzierzgoń (klasa o, okręgowa, grupa Gdańsk II) rozpocznie Garbarnia, która na papierze ma największe szanse na przejście przeciwnika.

Sezon 2020/2021: najlepiej poszło Cracovii, kompromitacja Wisły  

W maju Puchar Polski zdobył Raków Częstochowa, który na stadionie w Lublinie pokonał pierwszoligową Arkę Gdynia. Broniąca trofeum Cracovia zakończyła rozgrywki w półfinale (przegrała z Rakowem), Wisła w pierwszej rundzie (po kompromitacji z KSZO), a Garbarnia w 1/16 finału (po dogrywce z Chojniczanką).