Zgłoś się! Inni wybiegają dla ciebie pomoc

Kraków Business Run przed pandemią, w tradycyjnej formule fot. materiały prasowe

Organizatorzy biegu charytatywnego Poland Business Run przyjmują wnioski od osób niepełnosprawnych potrzebujących wsparcia i chcących stanąć na nogi. W tym roku impreza odbędzie się 5 września.

Fundacja Poland Business Run pomaga osobom po amputacjach i z dysfunkcjami narządu ruchu. Choć działa przez cały rok, najgłośniej jest o niej tuż po wakacjach, kiedy w kilku miastach organizuje biegi charytatywne z udziałem pięcioosobowych sztafet reprezentujących firmy i korporacje.

Wszystko zaczęło się w 2012 roku w Krakowie, a potem rozrosło. Dwa lata temu na starcie stawiło się ponad 27 tysięcy osób w dziewięciu miastach. Tylko po krakowskich ulicach przebiegło siedem tysięcy uczestników.

Pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do zmiany koncepcji, ale i tak udało się pomóc 71 osobom. 6 września każdy z biegaczy pokonał dystans czterech kilometrów sam lub z kolegami z firmy, a wynik wgrał do aplikacji. Można było pobieć nie tylko w dużych miastach, ale i w okolicznych miejscowościach.

Zgłoszenia potrzebujących do końca maja

Jak będzie w tym roku? Trudno powiedzieć, ale termin kolejnego Poland Business Run jest już znany. Pomaganie przez bieganie będzie możliwe 5 września. Od początku marca fundacja Poland Business Run przyjmuje zgłoszenia od osób, które mogą zostać beneficjentami biegu. Czasu na zgłoszenie jest jeszcze sporo, termin upływa końcem maja.

„Forma wsparcia zależy od indywidualnej sytuacji każdej osoby, a jego wysokość wynosi maksymalnie 50 tys. zł, które można przeznaczyć na dofinansowanie do zakupu protez lub sprzętu rehabilitacyjnego, albo 5 tys. zł w przypadku rehabilitacji, konsultacji medycznych i pomocy psychologicznej" – informuje fundacja.

Po kolejną pomoc mogą się zgłosić osoby, które skorzystały z niej w przeszłości. O wsparcie mogą ubiegać się po upływie trzech lat (nie dotyczy rehabilitacji).