Znamy zimowy plan przygotowań Cracovii

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pasy zagrają w tym roku jeszcze dwa spotkania o punkty, ale trener Michał Probierz ma już plan na styczeń i luty. Zespół wznowi treningi 7 stycznia.

Przed Cracovią mecze z Pogonią Szczecin (15 grudnia w Krakowie) i 22 grudnia w Lubinie. Do gry gotowi są wszyscy piłkarze poza Gerardem Olivą. Potem zespół rozjedzie się na urlopy. Część piłkarzy, przede wszystkim Polacy, 1 stycznia wróci do Krakowa na trening noworoczny.

Przygotowania na dobre ruszą w poniedziałek, 7 stycznia. W Krakowie zespół przejdzie badania wydolnościowe i rozegra dwa sparingi. 19 stycznia drużyna wyleci na dwutygodniowy obóz w Turcji, gdzie czekają ją kolejne mecze kontrolne – cztery lub pięć. Zespół prawdpodobnie uda się do Belek, bo to ulubione miejsce Probierza.

Pierwsze spotkanie o punkty Pasy zagrają 9 lutego. U siebie zmierzą się z Piastem Gliwice.

Ostatnie okna transferowe w Cracovii obfitowały w wiele zmian kadrowych w obie strony. – Po rundzie przeprowadzimy analizę i na pewno będziemy chcieli się pożegnać z kilkoma zawodnikami, by znaleźli sobie klub i byli zadowoleni. Potrzebujemy jednak stabilizacji. Nie osłabimy zespołu, bo najważniejsza jest rywalizacja – mówi opiekun Cracovii.