3 dni, 12 drużyn i tony piasku

fot. Damian Kieroński/LoveKraków.pl

Od 24 do 26 lipca na obiektach Klubu Sportowego Wanda odbędą się eliminacje Letniego Grand Prix z udziałem ośmiu drużyn męskich i czterech kobiecych.

Walka o mistrzostwo Polski w siatkówce halowej została skrócona przez pandemię koronawirusa. Z powodu przełożenia na 2021 rok igrzysk olimpijskich start kolejnego sezonu został przyspieszony. Męska ekstraklasa wznowi rozgrywki 12 września, a panie wrócą na parkiety tydzień później.

Polska Liga Siatkówki chce promować start kolejnego sezonu, organizując w trzech miastach Letnią Ligę w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. Wezmą w niej udział zespoły Plus Ligi, Tauron Ligi i Tauron I ligi.

Trzy dni rywalizacji

W Krakowie i Warszawie odbędą się turnieje eliminacyjne. Od 24 do 26 lipca na obiektach KS Wanda (ulica Bulwarowa 39) zobaczymy zespoły: Grot Budowlani Łódź, Volley Wrocław, Energa MKS Kalisz i SAN-Pajda Jarosław (kobiety), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, BBTS Bielsko-Biała, Asseco Resovii Rzeszów (mężczyźni grupa A), Jastrzębski Węgiel, Stal Nysa, Aluton Virtu CMC Zawiercie, MKS Będzin (mężczyźni grupa D).

Kobiety będą grać w piątek, grupa A mężczyzn w sobotę, a grupa D – w niedzielę. Mecze będą się rozpoczynać o godzinie 9.30. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy wywalczą awans do turnieju finałowego w Gdańsku (7–9 sierpnia).

Osiem osób pod siatką

Czteroosobowe zespoły (skład na turniej do ośmiu członków) będą grały na boisku z piaskiem o wymiarach placu gry w hali. Każdy zawodnik będzie mógł atakować. Mecz wygra drużyna, która pierwsza zdobędzie dwa sety toczone do 25 punktów. W przypadku remisu 1:1 o wyniku będzie decydował tie-break do 15.

– Bardzo się cieszę, że będziemy grali w dużych miastach, dodatkowo w bardzo atrakcyjnych, letnich lokalizacjach – mówi były reprezentant Polski Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta