5 dla Kościuszki. Bieg dla bohatera

W niedzielę 15 października, wspólnie z uczestnikami 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, będzie można wystartować w biegu na pięć kilometrów – 5 dla Kościuszki, wydarzeniu upamiętniającym dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

Start nastąpi o godzinie 11.00 z ulicy Stanisława Lema przed Tauron Areną Kraków. Następnie biegacze pobiegną w stronę Alei Pokoju, gdzie skręcą w lewo i pokonają trakt pieszo-rowerowy aż do ronda Dywizjonu 308. Dalej trasa prowadzi chodnikiem wzdłuż ulicy Nowohuckiej, ulicą Wysockiej przez teren Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie do Parku Lotników Polskich, ścieżkami parku do ulicy Dąbskiej, gdzie trzeba będzie zawrócić w stronę ulicy Lema, a następnie skręcić w tę ulicą w prawo. Finisz zaplanowany jest wewnątrz naszej hali, gdzie bieg będą kończyć również startujący w półmaratonie.

Do udziału w biegu można zapisać się W TYM MIEJSCU do 30 września. Trzeba mieć ukończone 16 lat i pokonać dystans w 40 minut. Opłata startowa wynosi 30 złotych. Limit miejsc wynosi 2500 osób. W przypadku niewyczerpania limitu zgłoszeń będzie możliwość zapisania się w biurze zawodów 13 i 14 października i uiszczenia wpisowego w wysokości 50 zł gotówką.

Rok Tadeusza Kościuszki

Dokładnie 15 października mija dwusetna rocznica śmierci generała Tadeusza Kościuszki (1746-1817). Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki.

„Ideały i dokonania Tadeusza Kościuszki przynoszą zaszczyt nie tylko narodowi polskiemu, ale i całej ludzkości, gdyż przyczynił się on do uzyskania niepodległości przez Stany Zjednoczone, za co otrzymał z rąk Jerzego Waszyngtona amerykański Order Cyncynata i do dziś jest honorowany przez naród amerykański. Wielkość i dziejowe zasługi Kościuszki doceniła Konferencja Generalna UNESCO, która w listopadzie 2015 roku podjęła uchwałę, na podstawie której obchody 200-lecia zgonu Kościuszki będą się odbywać pod patronatem UNESCO” – czytamy w uchwale Senatu RP.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne