Agnieszka Radwańska kończy karierę!

fot. LoveKraków.pl

Choć ostatnio trapiły ją kontuzje, jej decyzja jest jednak zaskoczeniem. Krakowska tenisistka poinformowała, że po 13 latach zawodowej gry, w wieku 29 lat, kończy sportową karierę! – Czas na nowe wyzwania, równie ekscytujące jak na korcie – napisała „Isia”.

„Po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji” – pisze sportsmenka.

Nowe wyzwania

Podkreśla, że odkłada rakietę, ale nie żegna się z tenisem. Pisze, że zawsze będzie pełnił w jej życiu wyjątkową rolę. „Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie” – zapowiada krakowianka.

Radwańska dziękuje także wszystkim, którzy byli z nią na dobre i na złe: rodzinie, trenerom, sponsorom, partnerom i kibicom.

„Ufam, że na przestrzeni tych wszystkich lat godnie reprezentowałam nasz kraj na całym świecie oraz dostarczałam Wam wszystkim wielu emocji, wrażeń i radości. Wasze wsparcie, miłe słowa oraz wiara w moje zwycięstwa były ze mną na każdym meczu i za to serdecznie i z głębi serca Wam dziękuję. Dziękuję za każdą nieprzespaną noc spędzoną przed telewizorem oraz za wszystkie tytuły Fan Favorite – to dla mnie zaszczyt i najlepsza nagroda za ciężką pracę” – czytamy na profilu zawodniczki.

Radwańska wygrała 20 turniejów WTA. W 2012 roku zajmowała drugie miejsce w rankingu kobiet. W tym samym roku zagrała w finale Wimbledonu. Brak wygranej w Wielkim Szlemie pozostanie jej niespełnionym marzeniem i celem. Reprezentowała Polskę na trzech igrzyskach olimpijskich. Trzy lata temu była najlepsza w WTA Finals w Singapurze, gdzie mierzyło się osiem najwyżej sklasyfikowanych rakiet świata.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne