Audycja w publicznym radiu w ramach… przeprosin

fot. Pixabay.com

„Niestety był kibicem Cracovii” – te słowa redaktora Marka Stremeckiego na zakończenie audycji o Janie Pawle II w radiowej Trójce zabolały kibiców Cracovii. Niefortunna wypowiedź doprowadziła do pozytywnego finału. We wtorek wieczorem zostanie wyemitowany program o Pasach i jej fanach.

16 października publiczna rozgłośnia wyemitowała specjalne wydanie audycji „Historie jak z książki”. Prowadzący Marek Stremecki rozmawiał z gośćmi o Janie Pawle II, jego życiu i pontyfikacie. Na koniec panowie mówili o tym, za co kochali polskiego papieża. Na zakończenie dziennikarz, całkiem poważnie, powiedział: „niestety był kibicem Cracovii”.

Ta informacja szybko dotarła do klubu. – Śledzimy publikacje i staramy się interweniować. Dobre imię Cracovii jest dla nas wartością nadrzędną. Oczywiście nie założyliśmy, że słowa padły celowo, ale był to efekt nieporozumienia – mówi rzecznik Przemysław Staniek.

Klub napisał do Polskiego Radia. Odpowiedź była szybka. Redaktor Stremecki przeprosił i przyznał, że była to niefortunna wypowiedź. Miało mu chodzić o to, że Jan Paweł II niestety nie był kibicem jego klubu.

Pismo z przeprosinami wysłał także prezes zarządu publicznego nadawcy Andrzej Rogoyski. Zapowiedział w nim także, że niedługo audycja „Historie jak z książki” będzie dotyczyć Cracovii.

O historii Pasów usłyszymy we wtorek, 8 stycznia o godzinie 22.05. Gościem programu będzie Rafał Romanowski, autor książki „Dlaczego Cracovia”.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne