Baseny, skatepark, nowa trybuna. Rewolucyjne plany dla Clepardii [WIZUALIZACJE]

fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
– Mocno ściskamy kciuki, by plany się powiodły i mieszkańcy tej części miasta w końcu zyskali taki kompleks. Oni też płacą podatki – mówi Zbigniew Wajda, prezes KS Clepardia. Zarząd Infrastruktury Sportowej zaprezentował koncepcję modernizacji i rozbudowy obiektów przy ulicy Mackiewicza.
ZIS wyraźnie podkreśla, że "w najbliższych latach klub z niemal 110-letnią historią, będący od zawsze miejscem integracji lokalnej społeczności, może zyskać nowoczesne obiekty na miarę XXI wieku, które służyć będą mieszkańcom Krakowa". Największym problemem oczywiście będą pieniądze, które jednostka będzie się starać zapewnić w budżecie na rok 2021 i kolejne lata.  

W tym roku za przygotowanie dokumentacji koncepcyjnej i przedprojektowej zapłącono 110 tysięcy złotych. W projekcie budżetu prezydenta na przyszłe 12 miesięcy jest pół miliona złotych między innymi na przygotowanie projektu i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę.

Niedawno zakończyła się przebudowa zaplecza Klubu Sportowego Clepardia. – Wskoczyliśmy w XXI wiek. Nie można porównać tego, co było, z tym, co jest – mówi Zbigniew Wajda, prezes klubu z Prądnika Białego. Plany przedstawione przez ZIS dla tej części miasta są rewolucyjne. Przez lata mieszkańcy północy narzekali, że zapomina się o nich przy tego rodzaju inwestycjach. 

– W rejonie mieszka 70 tysięcy osób – zwracał uwagę radny Jakub Kosek. Prezes Wajda dodaje dziś: – Oni też płącą podatki.

Co ZIS planuje przy ulicy Mackiewicza?

– nowy budynek sportowo-rekreacyjny z garażem podziemnym na 55 samochodów. Na części południowo-zachodniej parteru pływalnia kryta składająca się z basenu pływackiego 25-metrowego, basenu do nauki pływania, dwóch saun (fińska i parowa) i basenu jacuzzi. Na piętrze pomieszczenia administracyjno-biurowe, dwie sale wielofunkcyjne z zapleczem, kawiarnia z widokiem na kąpielisko.

Parter części północno-wschodniej zawiera hol recepcyjny z zapleczem sanitarnym, kręgielnię, dwie sale do squasha z szatniami, szatnie i sanitariaty dla użytkowników boiska piłkarskiego i pomieszczenia magazynowe i techniczne. Na dachu budynku zaprojektowano ogród z zieleni ekstensywnej – maty z rozchodnikami  i niskie trawy, a od strony południowej zespół kolektorów słonecznych.

– nowe trybuny boiska od strony zachodniej,

– kompleks basenów otwartych, zaprojektowanych w miejscu obecnie działających, z basenem 50-metrowym i dla dzieci wraz z placem zabaw, plażę z elementów drewnianych i budynkiem sanitarnym,

– halę skateparku w północno-zachodniej części terenu w sąsiedztwie basenów otwartych. Hala dostępna będzie od strony północnej ze ścieżki poprowadzonej przez teren zielony. Budynek zaprojektowany na planie wielokąta zawiera hall recepcyjny z pomieszczeniem dla obsługi, sanitariaty, pomieszczenie magazynowe i techniczne. Pomost widokowy poprowadzony wzdłuż ścian zewnętrznych z wyjściem ewakuacyjnym na zewnątrz budynku i dostępny z niego taras zewnętrzny z widokiem na kąpielisko otwarte,

– ścieżki spacerowe, deszczochron z tkaniny membranowej. 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały