Cracovia odniosła się do zachowania pseudokibiców. „Haniebne zachowanie”

fot. JG

Klub z ulicy Kałuży wydał oświadczenie w sprawie wydarzeń podczas środowych Wielkich Derbów Krakowa. Z powodu użycia pirotechniki, sędzia musiał przerwać mecz na 20 minut.

Komunikat Cracovii:

„Z przykrością informujemy, że podczas ostatnich Wielkich Derbów Krakowa część osób przebywająca na trybunach stadionu przy ulicy Józefa Kałuży 1 dopuściła się haniebnego zachowania, którego nie da się w żaden sposób wytłumaczyć.

Klub dokładnie analizuje sytuację, która miała miejsce podczas środowego spotkania, m.in. zabezpieczając materiał  z monitoringu. Jednocześnie Klub informuje, że w tym temacie będzie ściśle współpracował z Policją oraz innymi służbami porządkowymi w celu dokładnego wyjaśnienia ww. zajść.

MKS Cracovia SSA zdecydowanie zapewnia, że bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprez masowych organizowanych przez klub należy do kluczowych kwestii. Klub dołoży wszelkich starań zmierzających ku temu, by podobne sytuacje wykluczyć w przyszłości.

MKS Cracovia SSA”

Jeszcze dziś pierwsze decyzje powinna wydać Komisja Ligi. Klubowi grozi duża kara finansowa, zakaz wyjazdowy i zamknęcie całego stadionu nawet na kilka meczów. Dochodzenie w sprawie zajść prowadzi też krakowska policja.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne