Cracovia walczy

fot. KP

Dopiero siódmy mecz zadecyduje o tym, kto zagra – Cracovia czy JKH GKS Jastrzębie – o finał Polskiej Hokej Ligi z Unią Oświęcim. Decydujące starcie w sobotę na Jastorze.

W szóstym spotkaniu, które w środę zostało rozegrane w hali przy Siedleckiego, Pasy pokonały rywali z Górnego Śląska 3:1 i wyrównały stan rywalizacji na 3:3. Bramki dla krakowian strzelili Mateusz Rompkowski, Michal Vachovec i Tomas Urban.

– Decydującym momentem meczu było wybronione przez nas podwójne osłabienie i zdobyta trzecia bramka. Najjaśniejszymi postaciami byli dziś jednak bramkarze – mówi trener Rudolf Rohaczek, który kilka dni temu przedłużył umowę z Pasami o kolejne trzy lata.

W pozostałych parach 1/4 finału rozstrzygnięcia już zapadły. Mistrz Polski GKS Tychy najmniejszym kosztem sił wyeliminował Energę Toruń. W półfinale zmierzy się z GKS-em Katowice, który w sześciu spotkaniach uporał się z Podhalem Nowy Targ.

Unia czeka

Pięć meczów wystarczyło Unii Oświęcim rywalizującej z Lotosem Gdańsk. Drużyna prowadzona przez Nika Zupancicia zameldowała się w strefie medalowej pierwszy raz od sześciu lat i czeka na rywala. Zmierzy się z Cracovią lub Jastrzębiem.

W rywalizacji krakowian i jastrzębian obowiązuje dotąd zasada, że zwycięski z lodu schodzi gospodarz. Wicemistrzowie kraju spod Wawelu w sobotę będą musieli odwrócić ten trend, jeżeli chcą pozostać w grze o tytuł i dużą premię od prezesa. Janusz Filipiak obiecał im za mistrzostwo rekordowe w historii hokejowej sekcji 300 tysięcy euro.

W sobotę o godzinie 17 Cracovię czeka mecz o wszystko. Zdaniem trenera Rohaczka zmęczenie sześcioma spotkaniami nie będzie decydujące.

– Zadecyduje taktyka, błędy, dyspozycja bramkarzy. To zawsze loteria, szanse będą 50 na 50 i będzie potrzebne trochę szczęścia – mówi opiekun Pasów.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne