Kenijczycy najszybsi w Cracovia Maratonie

XIV Cracovia Maraton fot. LoveKraków.pl

Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva zwyciężył w dzisiejszym 15. PZU Cracovia Maratonie. Całe podium należy do reprezentantów Kenii.

Najszybsi zawodnicy dotarli już na metę imprezy. Najlepszy wynik – 2 godziny, 11 minut i 58 sekund – osiągnął Cosmas Mutuku Kyeva. Za nim uplasowali się David Kiprono Metto i Rotich Kipchirchir Elisha.

Wśród Polaków najwyższą pozycję zajął Jakub Nowak, którzy przybiegł na metę jako ósmy. Najszybszą zawodniczką okazała się Gladys Chemweno z Kenii.

W rywalizacji zawodników niepełnosprawnych na wózkach, w kategorii handbike, tradycyjnie najlepszy okazał się dwukrotny złoty medalista igrzysk paraolimpijskich w Londynie Rafał Wilk.

W zorganizowanym tuż po starcie maratończyków Biegu w Krawacie na dystansie 1 km zwyciężył Adam Czerwiński z Wawelu Kraków.

Rekordowa edycja

Tegoroczny 15. PZU Cracovia Maraton cieszy się rekordowym zainteresowaniem. W imprezie wystartowało blisko 5700 zawodników. Linię startu mijali przez prawie 11 minut.

Utrudnienia dla kierowców i zmiany w komunikacji, w zależności od miejsca, potrwają do godz. 14-16.