Kibice Sandecji nie wejdą na stadion Wisły przez dwa lata. Kara finansowa w zawieszeniu

fot. Marcin Machalski

Komisja Ligi ukarała Sandecję za „popisy” kiboli w meczu z Wisłą w Krakowie. Kibice beniaminka nie będą mogli przyjechać na stadion przy Reymonta przez dwa lata i zorganizować wyjazdu na najbliższe trzy mecze w Lotto Ekstraklasie.

Do tego na Sandecję została nałożona grzywna 30 tysięcy złotych w zawieszeniu do końca sezonu. Oznacza to, że jeżeli kibice tego klubu jeszcze raz podpadną Komisji Ligi, klub będzie musiał zapłacić karę finansową.

Jerzy Sasorski, rzecznik Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, poinformował nas wczoraj, że straty wyrządzone przez pseudokibiców zostały oszacowane na 13 490 złotych. Wyrwali z sektora gości 43 krzesełka, nie oszczędzili również toalet pod trybuną. Rzucane przez nich race wypaliły fragmenty murawy i schody na trybunie VIP.

Za prace w sektorze zapłaci Wisła, po czym zwróci się do klubu z Nowego Sącza o zwrot poniesionych kosztów. Kolejne spotkanie w roli gospodarza krakowianie rozegrają w przyszły piątek, 17 listopada. Jeżeli do tego czasu nie uda się wykonać wszystkich prac, kibice Pogoni Szczecin zostaną wpuszczeni do sektora obok.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne