Kolumbijczycy w końcu dotarli do Krakowa. Wisła reaktywuje rezerwy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dwaj Kolumbijczycy wypożyczeni do Wisły z Independiente załatwili w ojczyźnie wszystkie sprawy i w czwartek pojawili się w Polsce. Ich wypożyczenie będzie obowiązywało nie co końca sezonu – jak wcześniej informował klub – a do 31 grudnia.

Prezentacja po meczu z Płockiem

20-latkowie Ever Valencia i Cristian Echavarria są ósmym i dziewiątym nowym piłkarzem w drużynie Kiko Ramireza. Pomocnicy grali w kolumbijskim klubie Independiente Medellin i mają bardzo ofensywne inklinacje. Pierwszy występował ostatnio w Independiente, zaś drugi był wypożyczony do drugoligowego Venados FC Yucatan z Meksyku. Dodatkowo zimą Valencia udanie zaprezentowała się na mistrzostwach U-20 Ameryki Południowej. Piłkarze zostali wypożyczeni do końca roku. Wisła zagwarantowała sobie opcję pierwokupu.

Biała Gwiazda przygotowuje się do piątkowego meczu z Wisłą Płock przy Reymonta (początek o godzinie 20.30). Kolumbijczyków nie zobaczymy jeszcze na boisku, nie wiadomo, czy do tego czasu w ogóle rozpoczną treningi. W poniedziałek o godzinie 14.00 odbędzie się ich prezentacja dla mediów.

Valencia i Echavarria to nowi piłkarze numer osiem i dziewięć. Wcześniej do Wisły dołączyli Jakub Bartkowski, Ivan Gonzalez, Pol Llonch, Wojciech Słomka, Matija Spicić, Semir Stilić i Hugo Videmont. Umowę podpisał również Zoran Arsenić, ale wejdzie ona w życie 1 lipca. Klub opuścili z kolei Richard Guzmics, Boban Jović, Adam Mójta i Denis Popović. Kilku młodych piłkarzy zostało z kolei wypożyczonych do niższych lig.

Wracają rezerwy

Inna dobra wiadomość ze środowiska 13-krotnego mistrza Polski to powrót rezerw od przyszłego sezonu. Poinformował o niej Piotr Dunin-Suligostowski, prezes TS Wisła, które jest właścicielem Wisły SA. Klub wycofał z rozgrywek drugą drużynę z powodów finansowych. Sytuacja ekonomiczna w ostatnim czasie poprawiła się jednak na tyle, że rezerwy mogą wrócić. Biała Gwiazda rozpocznie rozgrywki prawdopodobnie w IV lidze.

Dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, Mateusz Miga, podał z kolei we wtorek, że Dunin-Suligostowski ma wejść do rady nadzorczej Wisły. Po oddelegowaniu do zarządu Damiana Dukata jedno miejsce pozostawało nieobsadzone.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne