Małe trzęsienie ziemi w Cracovii. Kapitan został odwołany

Janusz Gol odejdzie z Cracovii? fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Janusz Gol nie jest już kapitanem Cracovii. Niespełna 35-letni pomocnik jako jedyny piłkarz pierwszej drużyny nie zgodził się na obniżkę wynagrodzenia.

Ostatnie tygodnie w klubach ekstraklasy stały pod znakiem między innymi rozmów o czasowym obniżeniu wynagrodzeń w związku z trudną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa i przymusową przerwą w rozgrywkach. Na przykład w Wiśle wszyscy piłkarze, trenerzy, członkowie sztabu, menedżerowie działu sport i zarząd zgodzili się na obniżenie wynagrodzeń o 50 procent. Redukcje te nie spowodowały jedna spadku poniżej 10 tysięcy złotych w skali miesiąca. 

Gol stanął okoniem

Podobne rozmowy trwały w Cracovii. Prezes Janusz Filipiak na łamach kilku mediów informował, że jest kilku zawodników, którzy próbują coś ugrać, na przykład łatwiejsze warunku odejścia. Ostatecznie dogadał się z wszystkimi poza Januszem Golem, doświadczonym zawodnikiem, który znajduje się na szczycie listy płac trzeciej drużyny ligi.

We wtorek Michał Probierz, wiceprezes Cracovii i jednocześnie trener pierwszej drużyny, odwołał Gola z funkcji kapitana. Czołowy piłkarz ekstraklasy z opaską grał od października 2018 roku, gdy zastąpił Michała Helika.

– Niezrozumiała postawa zawodnika w sytuacji, gdy wszyscy pozostali członkowie drużyny, jak również sztabu szkoleniowego, zaakceptowali warunki czasowej redukcji wynagrodzenia, świadczy o braku szacunku wobec pozostałych zawodników i pracowników Cracovii, jak również o elementarnym braku odpowiedzialności za drużynę w tym trudnym dla wszystkich okresie – mówi Probierz.

Już wcześniej pojawiały się plotki, że Gol zostanie przesunięty do rezerw, ale trener demontował te informacje. Wiele jednak wskazuje na to, że decyzja Probierza to początek końca pomocnika w Cracovii, który jesienią przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2022 roku.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne