Można już się zapisywać na nocne bieganie po Krakowie

Wszyscy, którzy 21 kwietnia mają zamiar pobiec w Biegu Nocnym, do 31 marca mogą skorzystać z niższej opłaty startowej. W tym roku rywalizacja na dziesięć kilometrów odbędzie się dzień przed 17. PZU Cracovia Maratonem.

Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, zapowiedział niedawno, że tegoroczne Spotkania Biegowe będą dwudniowe. Dotąd sportowe święto rozpoczynało się Biegiem Nocnym na 10 kilometrów w piątek wieczorem. Od tego roku rywalizacja na tym dystansie ma odbywać się w sobotę.

– W piątki przeważnie lało, więc modyfikujemy program. Sobota to tradycyjnie dzień dla rodzin z wieloma mniejszymi biegami i atrakcjami, a także rywalizacją rolkarzy wokół Błoń. Wieczorem, o godzinie 21.30 z Rynku Głównego ruszy bieg na 10 kilometrów. Tam będzie również meta – mówił dyrektor Kowal.

Po drodze zawodnicy napotkają krakowskie zabytki, znane z trasy krakowskiego maratonu. Dystans należy pokonać w maksymalnie półtorej godziny. Na starcie mogą stanąć osoby, które do 21 kwietnia ukończą 18 lat. Organizatorzy ustalili limit uczestników wynoszący pięć tysięcy.

Do 31 marca opłata startowa wynosi 50 złotych. Od 1 do 13 kwietnia wzrośnie o 30 złotych, a 19-21 kwietnia tylko i wyłącznie w biurze zawodów na stadionie przy Reymonta będzie można się zapisać po wpłaceniu gotówką 150 złotych.

Do Biegu Nocnego, 17. PZU Cracovia Maratonu i innych tegorocznych imprez biegowych w Krakowie można przygotowywać się pod okiem trenerów AZS AWF Kraków Masters.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne