Nowa hala przy Lipińskiego imponuje nie tylko rozmiarami [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W poniedziałek na terenie Szkoły Podstawowej nr 151 przy ulicy Lipińskiego 2 została otwarta jedna z największych w mieście hala sportowa. Budowa trwała 26 miesięcy i kosztowała 15,2 mln zł.

– Hala powstała w rekordowym tempie. Wzruszenie odbiera mi głos, bo spełniło się nasze marzenie. Obiekt jest także wizytówką Krakowa jeśli chodzi o dostępność dla osób niepełnosprawnych, bo naszym celem jest integracja – mówiła Justyna Sikorska-Grzyb, dyrektor SP nr 151, w której działają oddziały integracyjne.

Fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl


Trzy piętra

Na parterze dostępne jest pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej (w szkole to wiodąca dyscyplina, dziewczyny starsze są wicemistrzyniami Krakowa) i innych gier zespołowych oraz trybuny. Prowadzenie zajęć z wychowania fizycznego umożliwiają kotary, które dzielą halę na trzy części. Na tym poziomie powstała także ścianka wspinaczkowa, szatnie i magazyn na sprzęt. Pierwsze piętro zajmuje sala fitness z siłownią oraz kolejne zaplecze z szatniami i magazynem. Na drugim piętrze znajdują się pomieszczenia techniczne, a na dachu powstał taras podzielony na dwie strefy: rekreacyjną i ekologiczną, który pomogli zaprojektować absolwenci szkoły. 

Trzecia kondygnacja ożyje wraz z nadejściem wiosny. Uczniowie będą tam mogli odpocząć na leżakach, sięgnąć po książkę z półek przypominających drzewa czy pograć w szachy. Na dachu znajdą się także stoły warsztatowe z szufladami na narzędzia, skrzynie do uprawy ziół i niewielkich roślin oraz donice na kwiaty.

Nowa infrastruktura na zewnątrz

Inwestycja obejmowała także zagospodarowanie terenu wokół hali. Wyremontowano boisko, bieżnię, skocznię i plac zabaw. Powstała siłownia zewnętrzna, ścieżka edukacyjna i miejsce do różnego rodzaju gier. Jest też nowe ogrodzenie, parking i oświetlenie. Z obiektu będą korzystać uczniowie SP nr 151 i okolicznych placówek oraz mieszkańcy Ruczaju.

Hala została połączona łącznikiem z budynkiem szkoły. Do dyspozycji nadal będzie stara sala.

Pięć hal w budowie

W czasie otwarcia prezydent Jacek Majchrowski mówił, że w ramach miejskiego programu powstało już 12 hal sportowych, pięć jest w budowie, a sześć kolejnych na wstępnym etapie realizacji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki