Nowy trener był prawie dogadany z Wisłą już rok temu [FAKTY o Joanie Carrillo]

Kolejny Hiszpan zasiądzie na ławce Wisły fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Za kilka godzin Wisła Kraków oficjalnie ogłosi, że od stycznia zespół przejmie rodak zwolnionego w niedzielę Kiko Ramireza – Joan Carrillo. 49-latek podpisze umowę do końca sezonu 2018/2019. W Krakowie pojawi się jeszcze w grudniu.

Joan Carrillo urodził się 8 września 1968 roku w Monistrol de Montserrat w Katalonii, ma trzech synów. Jako piłkarz grał w pomocy m.in. w takich klubach jak Girona, Andorra i Espanyol B. W tym ostatnim rozpoczął swoją karierę trenerską jako szkoleniowiec grup młodzieżowych. W latach 2009-2011 był asystentem Mauricio Pochettino w pierwszym zespole tego klubu. Później wyjechał z ojczyzny. Najpierw był asystentem w węgierskim Videotonie, a potem awansował na głównego szkoleniowca i w sezonie 2014/2015 zdobył mistrzostwo kraju.W drugiej połowie 2015 roku prowadził UD Almeria w składzie z obecnymi wiślakami – Franem Velezem i Julianem Cuestą. To nie był dla niego dobry czas, bo po 11 meczach został zwolniony, notując słabą średnią 0,55 punktu na spotkanie.

Pojechał podziękować i... został

Po rocznym bezrobociu znów opuścił Hiszpanię i związał się z chorwackim Hajdukiem Split. W grudniu zeszłego roku jedną nogą był już jednak w Wiśle, która szukała następcy Dariusza Wdowczyka. Rozmowy były bardzo zaawansowane, a Carrillo wyjechał do Splitu, tłumacząc działaczom w Krakowie, że nie chce zostawiać za sobą spalonych mostów i ma zamiar podziękować Chorwatom. Do Krakowa już jednak nie wrócił i został trenerem Hajduka. Dlatego przy Reymonta mieli małe obawy, czy kontaktować się po raz drugi z tym szkoleniowcem.

W sezonie 2016/2017 zajął w lidze chorwackiej trzecie miejsce. Z klubu został zwolniony na początku listopada po porażce z NK Rudes. Prowadził Hajduka w 38 meczach, notując średnio 1,88 punktu.

Carrillo podpisze z Wisłą kontrakt do 30 czerwca 2019 roku, prawdopodobnie z opcją przedłużenia. Na pierwszym treningu powinien się pojawić 8 stycznia, bo na ten dzień już wcześniej klub zaplanował start przygotowań do rundy wiosennej. W Krakowie będzie jednak szybciej. Z zarządem i innymi ważnymi pracownikami spotka się w trakcie Świąt Bożego Narodzenia.Dogadają się z Ramirezem?

Wisła musiała zastąpić Ramireza jego rodakiem, bo w krakowskiej szatni język hiszpański jest jednym z wiodących. Atutem nowego trenera jest jednak znajomość angielskiego, którym posługuje się większość piłkarzy. Oprócz Ramireza z klubu ma również odejść odpowiedzialny za przygotowanie fizycznie Jordi Jodar.

Jeżeli chodzi o kontrakt z Ramirezem (obowiązuje do 30 czerwca 2018 roku), to nie został on jeszcze rozwiązany. Klub będzie chciał zawrzeć ugodę z agentem Hiszpana. W dwóch ostatnich meczach w tym roku z Cracovią i Zagłębiem Lubin Białą Gwiazdę poprowadzi duet Radosław Sobolewski-Kazimierz Kmiecik, bo tylko ten drugi ma licencję UEFA Pro. "Sobol" dopiero się stara o ten dokument.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne