News LoveKraków.pl

Orzeczenie KIO w sprawie basenu na Prądniku Białym. To opóźni rozpoczęcie prac

fot. materiały przetargowe

Zarząd Infrastruktury Sportowej musiał unieważnić przetarg na powstanie pierwszego etapu kompleksu sportowego z krytą pływalnią na terenie KS Clepardia. Dyrektor Krzysztof Kowal zapewnił radnych, że jest przygotowywane kolejne postępowanie, które ma wyłonić wykonawcę.

Na początku listopada radni uchwalili poprawki do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Krakowa, zwiększając finansowanie inwestycji z 25 do 54,9 mln zł. Było to konieczne, ponieważ wszystkie oferty w przetargu znacznie przekraczały zaplanowany budżet. 7 grudnia Zarząd Infrastruktury Sportowej wybrał najtańszą, złożoną przez firmę Texom z Krakowa, która zaproponowała 54,6 mln zł. Na ten rok w budżecie zagwarantowano środki na poziomie 4,3 mln zł.

Basen Clepardii na Prądniku Białym. Będzie nowy przetarg

W najbliższym czasie przy ulicy Mackiewicza nie rozpoczną się oczekiwane przez wielu mieszkańców prace, ponieważ ZIS nie mógł podpisać umowy z wybraną firmą. Jedno z pięciu innych przedsiębiorstw starających się o zadanie, skierowało sprawę do Krajowej Izby Odwoławczej. Państwowa instytucja orzekła, że część zarzutów Chemobudowy Kraków, która w przetargu złożyła ofertę o 10 mln zł droższą, była zasadna. W wyniku orzeczenia ZIS odrzucił ofertę firmy Texom i unieważnił postępowanie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą jednostka zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Zapytaliśmy w ZIS, czy przygotowuje nowy przetarg. Otrzymaliśmy odpowiedź, że ma się to stać w lutym. Wcześniej plany potwierdził nam Jakub Kosek, jeden z radnych, który od wielu lat zabiegał o budowę krytej pływalni na Prądniku Białym, w najbardziej zaludnionej dzielnicy Krakowa. – Podczas ostatniego posiedzenia komisji sportu dyrektor Krzysztof Kowal zapewnił mnie, że nowe postępowanie jest przygotowywane i niedługo zostanie ogłoszone – mówi Kosek. 

Nie tylko basenBasen powstanie na terenie KS Clepardia, gdzie przez wiele lat mieszkańcy korzystali z otwartego kąpieliska. W ramach pierwszego etapu planowana jest budowa hali basenowej w dwoma nieckami (25x15 m i 12x7 m), z saunami, jacuzzi i szatniami, dwóch sal fitness, siłowni, boiska do squasha, boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, kręgielni i wrotkarni. W planach jest także zwiększenie liczby miejsc dla samochodów o 41 w garażu podziemnym.

Realizacja pierwszego etapu według projektu Autorskiej Pracowni Projektowej Manecki ma trwać około dwa lata. W kolejnym planowane jest przywrócenie odkrytych basenów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały