Poseł apeluje o pomoc dla klubów fitness i siłowni

Klub fitness fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowski poseł Ireneusz Raś zwrócił się z interpelacją do minister rozwoju Jadwigi Emilewicz. Parlamentarzysta zwraca uwagę na funkcjonowanie branży fitness w czasie trwania epidemii.

Ireneusz Raś stwierdza, że ogłoszony na obszarze całego kraju stan epidemii wymusił zaprzestanie prowadzenia działalności gospodarczej związanej ze sportem, rozrywką i rekreacją.

– W naszym kraju działa ok. 3,5 tysiąca klubów fitness, które zatrudniają kilkadziesiąt tysięcy pracowników. Członkostwo w klubach ma wykupione blisko trzy miliony osób, co generuje ok. 4,2 mld złotych przychodów rocznie – czytamy w piśmie kierowanym do minister rozwoju.

Poseł podkreśla, że mimo zamknięcia lokali, przedsiębiorcy w dalszym ciągu ponoszą bardzo wysokie koszty stałe, na które składają się m.in. czynsze najmu, opłaty eksploatacyjne czy koszty pracownicze.

Apel o pomoc

Ireneusz Raś zwraca się z prośbą o podjęcie w trybie natychmiastowym działań ratunkowych. Chce wiedzieć, czy rząd wprowadzi regulacje prawne mające na celu umorzenie opłat czynszowych i eksploatacyjnych, które w jego ocenie stanowią od 35 do 45 procent kosztów funkcjonowania klubów.

Posłowie projektami ustaw w sprawie wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników mają zająć się na posiedzeniu Sejmu w czwartek i piątek.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne