Pożegnali rok na sportowo i wesoło [ZDJĘCIA]

15. Krakowski Bieg Sylwestrowy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Za nami 15. Krakowski Bieg Sylwestrowy. Najważniejszy nie był czas i zajęte miejsce, ale przebranie i cel imprezy. Po raz trzeci dochód z biegu zostanie przekazany na leczenie małych pacjentów chorych na serce.

Na dwóch dystansach - 5 i 10 km - wystartowało około dwóch tysięcy biegaczy. Wielu z nich przygotowało ciekawe przebrania, za które najlepsi otrzymali nagrody. Start i meta znajdowały się na Małym Rynku. Zebrane środku trafią na konto Fundacji Schola Cordis. W 2016 i 2017 roku przekazano jej łącznie ponad 40 tysięcy złotych.

- Krakowski Bieg Sylwestrowy jest podsumowaniem całego roku biegowego. Mijający był dla nas bardzo dobry. Podnieśliśmy pułap Cracovia Maraton, uzyskując odznakę IAAF Bronze Label. Mam nadzieję, że w ciągu kilku lat dojdziemy do złotego odznaczenia, potwierdzając wysoki poziom organizacji biegów krakowskich. W Biegu Trzech Kopców też padł rekord frekwencji. W Cracovia Półmaratonie Królewskim zbliżamy się do granicy 10 tysięcy uczestników - mówił Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej.
comments powered by Disqus