Ruszyła budowa basenu na os. Na Kozłówce [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na os. Na Kozłówce rozpoczynają się właśnie prace przy budowie Dzielnicowego Centrum Sportu i Rekreacji. Ma ono powstać do stycznia 2020 roku. Mieszkańcy, którym nie podoba się pomysł budowy tego obiektu, żałują przede wszystkim wyciętych właśnie drzew.

O planach budowy centrum informowaliśmy już wielokrotnie. Inwestycja od początku budziła wśród mieszkańców skrajne opinie – część ją popierała, stwierdzając, że woli nowoczesny obiekt z basenem w miejscu starych betonowych boisk. Innym zależało bardziej na zachowaniu zieleni i miejsca do spacerów oraz na tym, by nowy obiekt nie wygenerował ruchu samochodów pod ich oknami.

Również teraz, kiedy prace się rozpoczęły, emocji nie brakuje. Zwłaszcza wokół drzew, które w ostatnich dniach zostały wycięte z placu budowy. Przeciwnicy inwestycji publikują na Facebooku kolejne zdjęcia, choć trudno się spodziewać, by na tym etapie miasto wycofało się z planów budowy.

Dwa lata prac

Dzielnicowe Centrum Sportu i Rekreacji będzie kosztować nieco ponad 23,3 mln zł. Jak podaje na swojej stronie Zarząd Infrastruktury Sportowej, obiekt będzie parterowy, częściowo podpiwniczony.

Oprócz samej niecki basenowej z ruchomym dnem, ma się tam też znaleźć część rekreacyjna, basen z hydromasażem, basen dla dzieci i jacuzzi. Do dyspozycji będą również sauny, siłownia i sale fitness z szatniami oraz zaplecze gastronomiczne.

Prace mają się zakończyć w styczniu 2020 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne