Slalomem równoległym dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

fot. Rafał Machno

W najbliższą niedzielę na torze „Kolna” odbędą się pierwsze w tym roku zawody w slalomie kajakowym. Rywalizacja będzie połączona z licytacją przedmiotów na rzecz 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas przejazdu IX Noworocznego Slalomu Równoległego wspólnie startuje dwójka zawodników po dwóch stronach toru. Muszą oni pokonać trasę jak podczas normalnych zawodów. Każda para ma dwa przejazdy, tak aby każdy płynął z lewej i prawej strony. Wygrywa osoba, która uzyska lepszy łączny czas obydwu przejazdów. Zawodnicy startować będą w konkurencjach K-1K, K-1M, C-1K, C-1M i C-2M. Do finałów zakwalifikują się cztery najlepsze ekipy z każdej kategorii.

Zgłoszenia przyjmowane są do środy (11 stycznia), do godziny 16 w Krakowskim Klubie Kajakowym: biuro@kolna.pl

Podczas dekoracji najlepszych zawodników odbędą się aukcje na rzecz WOŚP. – Wśród licytowanych przedmiotów znajdą się między innymi kalendarze z autografami olimpijczyków z Londynu i Rio: Natalii Pacierpnik, Piotra Szczepańskiego i Marcina Pochwały, vouchery na uroczystą kolację dla dwóch osób w restauracji Kolna – mówi Waldemar Ignaciuk z Krakowskiego Klubu Kajakowego.

Każda osoba, która wesprze WOŚP, otrzyma od organizatorów ciepły posiłek.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne