Trefl Proxima zagra o piąte miejsce

Krakowskie siatkarki zakończyły sezon zasadniczy na szóstej lokacie i w play-offach powalczą o piątą. W ostatniej kolejce wygrały 3:2 z ostatnim zespołem Ligi Siatkówki Kobiet.

Podopieczne Alessandra Chiappiniego pojechały w środę do Dąbrowy Górniczej na mecz ze zdegradowanym już z ligi MKS-em. Wygrały, ale nie było im łatwo. Gospodynie rozpoczęły z animuszem i pierwszą partię zapisały po swojej stronie, zwyciężając 27:25. W drugim secie obudziły się krakowianki i rozgromiły rywalki do 10. Spory udział w poprawie gry miała rozgrywająca Adrianna Budzoń, która weszła na boisko w drugiej partii i została wybrana MVP spotkania.

Dąbrowiankom udało się jeszcze wydrzeć czwartego seta, ale w tie-breaku Trefl Proxima nie pozostawił im złudzeń i zdobył dwa cenne punkty. Pozwoliły one zająć naszemu zespołowi szóste miejsce (39 punktów w sezonie), dzięki czemu ma szansę zakończyć sezon pozycję wyżej.

1:3 i 3:1

Ich rywalem będzie Enea PTPS Piła (5. miejsce, 46 punktów). Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw, a przewagę parkietu ma Enea. Pierwsze starcie zostało zaplanowane na 15 kwietnia w Pile, a drugie trzy dni później w hali przy ulicy Ptaszyckiego.

W dwóch dotychczasowych spotkaniach pomiędzy drużynami z Krakowa i Piły jest remis. Enea 3:1 wygrała na swoim parkiecie, a krakowianki w takim samym stosunku zrewanżowały się na Suchych Stawach.

Kto spadł, kto o medale?

Oprócz MKS-u z ligi spadły zawodniczki Poli Budowlanych Toruń. O medale powalczą z kolei Chemik Police, Grot Budowlani Łódź (półfinał nr 1), Developres SkyRes Rzeszów i ŁKS Comercecon Łódź (półfinał nr 2).

MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Proxima Kraków 2:3 (27:25, 10:25, 17:25, 25:22, 7:15)

MKS: Grbac, Lipska, Martiniuc, Perlińska, Polak, Purchartova, Drabek (libero) oraz Baidiuk, Ciesiulewicz, Dreczka, Tobiasz.

Trefl: Brzezińska, Clement, Łukasik, Paszek, Pavan, Talas,  Kulig (libero) oraz Budzoń, M. Łukasik, Słonecka.