W hali. Udany weekend dla krakowskich koszykarek i siatkarek. Przełamanie hokeistów

Koszykarki Wisły Can-Pack pokonały Widzew Łódź 85:61. Koszykarze R8 Basketu byli bliscy pokonania lidera Spójni Stargard, ale muszą się zadowolić jedynie zwycięstwem z Biofarmem Basket Poznań 83:77. Siatkarki Trefla Proximy Kraków pewnie ograły MKS Dąbrowa Górnicza 3:0, a hokeiści Comarch Cracovii odnotowali dwa zwycięstwa.

Krakowianki niepewnie weszły w mecz z niżej notowanym rywalem. Widzew Łódź niesiony dopingiem swojej publiczności wygrał pierwszą kwartę 24:22. W kolejnych dziesięciu minutach spotkania górą były już koszykarki Wisły Can-Pack. Druga kwarta zakończyła się pogromem 20:8, co dało przyjezdnym 10 punktów przewagi. Po przerwie różnica punktowa urosła do 30 oczek, dzięki czemu krakowianki pewnie zmierzały do zwycięstwa.

Najskuteczniejszą zawodniczką Białej Gwiazdy była Cheyenne Parker, która zdobyła 18 punktów.

Wisła Can-Pack z dorobkiem 27 punktów zostaje na czele tabeli. W kolejnym meczu 27 stycznia krakowianki zmierzą we własnej hali z Energą Toruń.

Widzew Łódź – Wisła Can-Pack Kraków 61:85 (24:22, 8:20, 8:26, 21:20)

Widzew: Zapart 21, Scheer 20, Zawidna 9, Harvey-Carr 9, Drop 8, Gertchen 7, Schmidt 4, Paździerska 2, Kudelska 0.

Wisła: Parker 18, Abdi 15, Rodriguez 15, Greinacher 12, Ziętara 5, Niedźwiedzka 5, Reid 5, Radocaj 4, Suknarowska-Kaczor 4, Labuckiene 2.

Ciężka przeprawa R8 Basket

Pracowity weekend mają za sobą koszykarze R8 Basetu. W sobotę grali w Stargardzie z miejscową Spójnią, a w niedzielę zagrali w Poznaniu z Biofarmem Basket. Było to zaległe spotkanie z pierwszej rundy sezonu zasadniczego.

Sobotni pojedynek z liderem tabeli był prawdziwym hitem. Niewiele zabrakło, by krakowianie sprawili ogromną niespodziankę. Gdyby nie pierwsza kwarta, w której przyjezdni grali bardzo dobrze, ale ulegli rywalowi 22:30, to emocje w końcówce byłyby jeszcze większe.

Rozgoryczenie po porażce w Stargardzie nie mogło trwać długo, bo już w niedzielę krakowianie mieli przed sobą kolejny pojedynek. Przyjezdni odczuwali trudy wcześniejszej rywalizacji, jednak zagrali mądrze taktycznie i ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Po 18 kolejkach krakowianie z dorobkiem 30 punktów zajmują piąte miejsce. W kolejnym meczu R8 Basket zmierzy się 31 stycznia z Pogonią Prudnik.

Spójnia Stargard – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 81:78 (30:22, 13:18, 17:18, 21:20)

Spójnia: Pabian 19, Dymała 15, Bręk 15, Wilczek 13, Szymański 7, Fraś 6, Raczyński 4, Pytyś 2.

R8 Basket: Hicks 26, Pełka 14, Hajrić 13, Baran 12, Dłuski 6, J. Załucki 5, Malczyk 2.

Biofarm Basket Poznań – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 77:83 (11:24, 23:19, 23:18, 20:22)

Biofarm: Struski 15, Kurpisz 13, Fiszer 13, Konopatzki 10, Samsonowicz 10, Metelski 8, Wieloch 8.

R8 Basket: Hicks 23, Nowakowski 18, Dłuski 12, A. Załucki 9, Pełka 8, Hajrić 5, Malczyk 4, Baran 3.

Szybka wygrana Proximy

Łatwą przeprawę na zakończenie pierwszej rundy zasadniczej miały siatkarki Proximy Kraków. Z ostatnią drużyną w tabeli rozprawiły się w trzech setach. W drugiej partii siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza zdołały ugrać tylko 10 punktów, choć w trzeciej mocno walczyły o przedłużenie rywalizacji. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak gospodynie. Było to pierwsze zwycięstwo krakowianek w hali przy Ptaszyckiego po remoncie obiektu.

Po 13 kolejkach krakowianki mają 16 punktów i są na dziewiątym miejscu w tabeli. W kolejnym meczu podejmą przed własną publicznością 20 stycznia ŁKS Łódź.

Trefl Proxima Kraków – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:20, 25:10, 25:20)

Proxima: Talas, Clement, Paszek, Łukasik J.,  Brzezińska, Łukasik M., Kulig (libero) oraz Szymańska.

MKS: Martiniuc, Tobiasz, Purchartova, Polak, Perlińska, Trivunović, Drabek (libero) oraz Lipska, Ciesiulewicz i Michalewicz.

Dwa zwycięstwa Comarch Cracovii

W piątek Comarch Cracovia po serii rzutów karnych pokonała GKS Katowice. – Jestem zadowolony z meczu. Dziękuję chłopakom za to zwycięstwo. Byliśmy w ciężkiej sytuacji. Część zawodników miała w ostatnim miesiącu sporo wolnego, borykaliśmy się z kontuzjami, stąd nasze słabsze wyniki. Musieliśmy przeanalizować naszą sytuację. Ten mecz pokazał, że wracamy do gry, ale wiemy, że to nie jest jeszcze nasza najlepsza dyspozycja. Możemy grać lepiej i wierzę, że w Gdańsku uda nam się to udowodnić – mówił po spotkaniu trener Pasów Rudolf Rohacek.

Na przypieczętowanie przełamania nie trzeba było długo czekać. W niedzielę krakowscy hokeiści mierzyli się z Automatyką Gdańsk. Po dwóch trafieniach Damiana Kapicy i jednym Macieja Kruczka wygrali 3:2.

Po 29 kolejkach krakowianie tracą do lidera GKS-u Tychy 13 punktów. W najbliższy weekend Comarch Cracovia rozegra dwa wyjazdowe mecze. W piątek zmierzy się z Anteo Naprzód Janów, a w niedzielę z GKS-em Tychy.

Comarch Cracovia - Tauron KH GKS Katowice 5:4 po rzutach karnych (2:1, 1:1, 1:2, 0:0, 1:0)

Bramki: Kalus (4.), Kruczek (10.), Sykora (40.), Zib (56.) Urbanowicz (decydujący karny) – Malasiński (16.), Themar (23., 46.), Wronka (55.)

MH Automatyka Gdańsk - Comarch Cracovia 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Bramki: Rompkowski (35.), Vitek (41.) – Kapica (14, 43.), Kruczek (19.)