Z historią w tle. Niezwykłe miejsca na trasie 16. PZU Cracovia Maratonu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Odliczamy dni do startu największej krakowskiej imprezy biegowej. Zapisanych jest ponad 7400 osób (ostania możliwość w biurze zawodów od 27 do 29 kwietnia), więc znów pobijemy rekord uczestników. Sportowcy lubią u nas biegać, bo nikt nie wyprowadza ich w pole. Trasa biegnie m.in. zabytkowymi ulicami starego miasta, zgodnie z hasłem maratonu „z historią w tle”.

O formę muszą zadbać zawodniczki i zawodnicy, a pogoda jest niewiadomą. – To, na co mamy wpływ, chcemy robić perfekcyjnie. Nasz maraton wyróżnia trasa poprowadzona między znanymi zabytkami. Cracovia Maraton jest teatrem ze znakomitymi aktorami, niepowtarzalną sceną i fantastyczną widownią – podkreśla Krzysztof Kowal, dyrektor 16. PZU Cracovia Maratonu i Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Animacja trasy 16. PZU Cracovia Maratonu:

Start i meta biegu zlokalizowane są w centrum Krakowa – na Rynku Głównym. Jak podkreślają uczestnicy, to dodatkowa nagroda za wysiłek włożony w pokonanie 42 kilometrów i 195 metrów. - Finiszowanie w tym miejscu jest wspaniałym uczuciem. Startowałem również we Wrocławiu, ale tam trasa była poprowadzona m.in. obwodnicą i nie ma takiego klimatu – podkreśla pan Piotr, którego spotkaliśmy na jednym z treningów przygotowujących do imprezy.

Na trasie maratonu tysiące biegaczy zobaczą wiele zabytków – m.in. Kościół Mariacki, Sukiennice, Wieżę Ratuszową i Wawel. Kraków to również najnowsza historia. Obiekty takie jak Tauron Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE czy Kładka Ojca Bernatka szybko stały się rozpoznawalne nie tylko przez mieszkańców Grodu Kraka.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne