ZIS: Nie zrezygnujemy ze starań o unowocześnienie stadionu

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Infrastruktury Sportowej odpowiedział na oświadczenie firmy Archetus dotyczące naszej rozmowy z dyrektorem ZIS-u Krzysztofem Kowalem. Urzędnik stwierdził wówczas, że rozmawia z projektantami stadionu Wisły o przejęcie przez miasto praw do projektu, a ich ceny są „szokujące”.

W odpowiedzi na tę rozmowę, firma stwierdziła, że Krzysztof Kowal kłamie. – Poruszone kwestie ceny, ekspertyz, sądu – bez ładu i składu – typowy „fake news” – napisali w oświadczeniu prezesi Archetusa.

Do tego oświadczenie odniósł się ZIS. Oto, pełna wersja oświadczenia:

„To, że zdaniem panów prezesów firmy Archetus sp. z o., to Archetus ma wyłączne prawa autorskie majątkowe do projektów Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, nie musi oznaczać, że tak będzie nadal, zważywszy na ekspertyzy prawne w tej sprawie, którymi dysponuje Gmina Miejska Kraków.

Nie wiadomo też, na jakiej podstawie panowie prezesi oceniają wypowiedź dyrektora Krzysztofa Kowala jako nieprawdziwą.

Nawet jeśli  dyrektor ZIS Krzysztof Kowal nie uczestniczył w prowadzonych wcześniej -  do 2015 roku rozmowach  o przekazaniu praw autorskich majątkowych Gminie Miejskiej Kraków przez Archetus sp. z o.o. (dawniej Studio Architektoniczne), nie przesądza w żaden sposób, że dyrektor nie ma wiedzy na temat negocjacji, żądań finansowych spółki Archetus i innych kwestii związanych z tymi negocjacjami,

Zapewniamy, że taką wiedzę pan dyrektor  posiada, ponieważ od maja ubiegłego roku Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie – w imieniu Gminy Miejskiej Kraków – jest wyłącznym zarządcą  Stadionu Miejskiego  im. Henryka Reymana i jest w posiadaniu pełnej dokumentacji wspomnianych spotkań z firmą Archetus sp. z o.o.

Celem działań ZIS jest całkowite uregulowanie spraw formalno-prawnych, racjonalne wykorzystanie oraz dbanie o funkcjonalność i estetykę stadionu.

Bez względu na zabiegi i żądania finansowe firmy Archetus sp. z o.o., Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie nie zrezygnuje ze starań o unowocześnienie obiektu przy ul. Reymonta 20, zgodnie z obowiązującymi obecnie wymogami i standardami, a także o wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań, pozwalających w znacznym stopniu poprawić również wygląd zewnętrzny największego krakowskiego stadionu”.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne