19. Cracovia Maraton ponownie przełożony

fot. Paulina Koziel
Pod koniec kwietnia na ulicach Krakowa nie zobaczymy tłumu biegaczy. 19. Cracovia Maraton odbędzie się najwcześniej wiosną 2022 roku.
Zarząd Infrastruktury Sportowej, organizator Królewskiej Triady Biegowej w Krakowie, poinformował, że zaplanowany na niedzielę 25 kwietnia 19. Cracovia Maraton nie odbędzie się. Nie dojdą do skutku także wydarzenia towarzyszące przewidziane na sobotę.

"Wzorem organizatorów innych imprez biegowych z kraju i całego świata, musimy zrezygnować ze starań o przeprowadzenie wiosennej imprezy. Nieustępująca pandemia koronawirusa, a przede wszystkim brak informacji i wytycznych odnośnie dłuższej perspektywy obowiązywania regulacji i obostrzeń dotyczących sportu, w tym możliwości i ewentualnych zasad organizacji imprez sportowych o charakterze biegowym, zmusiły nas do rezygnacji z kolejnego wyznaczonego terminu 19. Cracovia Maraton – poinformował ZIS.

Jesienią będzie lepiej?

W miejskiej jednostce rozważano znalezienie kolejnego terminu w tym roku, w okolicach sierpnia. Ostateczna decyzja jest taka, że 19. edycja biegu maratońskiego pod Wawelem ma się odbyć na wiosnę 2022 roku. – Liczymy, że postępujący proces szczepień pozwoli nam wracać do normalności także w wymiarze sportu. Mam nadzieję, że zgodnie z planem odbędą się jesienią 14. Bieg Trzech Kopców i 7. Cracovia Półmaraton Królewski – komentuje dla LoveKraków.pl Krzysztof Kowal, dyrektor ZIS.

"Razem ze Związkiem Organizatorów Sportu Masowego cały czas podejmujemy działania zmierzające do wypracowania konsensusu z władzami państwowymi i sanitarnymi, a przede wszystkim uzyskania zielonego światła dla organizacji w tym roku wydarzeń sportowych w jakkolwiek ograniczonej, acz tradycyjnej formule, z zachowaniem reżimu sanitarnego" – podkreślają organizatorzy.

Próby przekładania

19. PZU Cracovia Maraton był zaplanowany na 26 kwietnia ubiegłego roku. W związku z panującym koronawirusem został przełożony na 8 listopada, ale druga fala epidemii nie umożliwiła zorganizowanie nawet symbolicznego biegu z udziałem 250 osób. Biegacze mogli jednak wziąć udział w projekcie PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e).

Co z osobami, które opłaciły swój udział? Do 30 kwietnia mogą wystąpić o zwrot opłaty startowej, wysyłając e-mail na adres zapisy@zis.krakow.pl, w tytule wpisując „Zwrot opłaty startowej za… (nazwa imprezy)”, a w treści imię i nazwisko uczestnika, numer startowy i adres e-mail podany przy rejestracji. Wpisowe pozostałych osób zostaną przeniesione na 2022 rok.