Basen dla Ruczaju. Z podnoszonym dnem i jacuzzi [ZDJĘCIA]

Budowa basenu przy szkole na ul. Strąkowej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po rozpoczęciu prac przy budowie krytych pływalni na os. Na Kozłówce i os. 2 Pułku Lotniczego, przyszedł czas na inaugurację budowy basenu na Ruczaju. Obiekt powstanie przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 przy ul. Strąkowej do końca stycznia 2021 roku. W czwartek odbyła się tam uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego.

– To bardzo ważna inwestycja dla lokalnej społeczności, a przede wszystkim uczniów. Myślę nie tylko o tych, którzy uczęszczają do SP nr 158, bo w promieniu pół kilometra jest kilka innych placówek. Popołudniami i wieczorami z basenu skorzystają dorośli – cieszy się Arkadiusz Puszkarz, przewodniczący Rady Dzielnicy VIII Dębniki.

Mieszkańcy, którzy lubią pływać, na razie muszą wybierać inne miejsca. Najbliżej mają do basenu przy Klubie Sportowym Korona lub Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna. Za niespełna trzy lata przy ulicy Strąkowej do ich dyspozycji będzie sześciotorowa niecka o wymiarach 25x16 metrów i głębokości 180 centymetrów. Na trzech torach będzie możliwość podnoszenia dna. Zrelaksować będzie się można w wannie jacuzzi.

Na parterze znajdą się także kasy, toalety, sklepik z kawiarnią, szatnie, sanitariaty, pomieszczenia dla ratowników i obsługi.

Budowa finansowana jest z budżetu miasta i nadzorowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Umowa z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego Chemobudowa – Kraków S.A. opiewa na 16 milionów 290 tysięcy złotych.

 

 

 

 

 


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus