Ważny krok Wisły do gry w Europie i ekstraklasie. Hutnik z zastępczym stadionem

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Nic nie stoi już na przeszkodzie, aby latem Biała Gwiazda zagrała w europejskich pucharach, do których awansowała, wygrywając Puchar Polski. Krakowski klub ma też licencję na ekstraklasę, o którą jeszcze musi powalczyć na boisku.

Biała Gwiazda rozpocznie zmagania w Europie od 1. rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Mecze zostaną rozegrane 11 i 18 lipca, a swojego rywala Wisła pozna miesiąc wcześniej – 18 czerwca. Krakowianie będą rozstawieni w losowaniu.

REKLAMA
REKLAMA

Wisła Kraków z licencją na ekstraklasę

Krakowski klub otrzymał także licencję na grę w przyszłym sezonie w ekstraklasie z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym.

O awans drużyna będzie musiała powalczyć jeszcze na boisku. Na razie piłkarze Alberta Rude plasują się na szóstym miejscu w tabeli I ligi, które daje możliwość gry w barażach. W sobotę wiślacy podejmą przy Reymonta lidera, Lechię Gdańsk, która jako jedyna z ubiegających się pierwszoligowców nie otrzymała na razie licencji na ekstraklasę. Będzie się mogła odwołać i ponownie się o nią starać, jeśli ureguluje długi.

Jest to spowodowane niespełnieniem kryterium F.04 podręcznika licencyjnego, które mówi o posiadaniu przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników oraz na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego, a także z tytułu kar nałożonych przez organy dyscyplinarne.

Hutnik zagra w Sosnowcu?

W grze jest także drugoligowy Hutnik, który jeśli awansuje do I ligi, swoje domowe mecze może rozgrywać na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Klub z Nowej Huty zgłosił ten obiekt jako stadion zastępczy i dostał na to zgodę Komisji Licencyjnej.

Włodarze Hutnika spróbują jednak rozwiązać problem ze swoim stadionem przy ul. Ptaszyckiego 4. Ma w tym pomóc mobilne oświetlenie. Chociaż powstał koncept, budowa nowego obiektu dla Hutnika to jeszcze melodia przyszłości.

Na cztery kolejki przed końcem sezonu podopieczni Macieja Musiała zajmują piąte miejsce w tabeli i są w grze o baraże. W sobotę o godz. 16:00 podejmą rezerwy Lecha Poznań.