Basen Uniwersytetu Ekonomicznego znów wypełni się wodą i pływakami

Base. Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

UEK poinformował, że od 27 lutego uczelniana pływalnia przy ulicy Rakowickiej ponownie będzie dostępna dla studentów i innych chętnych.

11 stycznia zapowiadaliśmy, że władze uczelni niedługo podejmą decyzję w sprawie otwarcia wyłączonego z użytku basenu. Wszystko jest już jasne i możemy przekazać dobre wieści. 

„Od początku semestru letniego, czyli od 27 lutego 2023 roku, swoją działalność wznowi basen Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Obecnie przygotowywany jest harmonogram zajęć pływackich dla studentów. Pływalnia zostanie również, w większym niż dotychczas zakresie, udostępniona pracownikom uniwersytetu oraz osobom spoza uczelni. Szczegóły oferty zajęć dla pracowników i pozostałych użytkowników basenu UEK zostaną podane na początku lutego, po zaplanowaniu zajęć dydaktycznych” – informuje Uniwersytet UEK.

Pływalnia przy Rakowickiej 27 została wyłączona z użytkowania latem ubiegłego roku, na czas remontu. Pod koniec września uczelnia poinformowała, że musi szukać oszczędności i obiekt będzie zamknięty do odwołania, jednak nie krócej niż do końca pierwszego semestru roku akademickiego 2022/2023.