Basen Uniwersytetu Ekonomicznego zostanie ponownie otwarty?

Pływalnia. Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

– Robimy wszystko, by pływalnia znów mogła funkcjonować. Ostateczna decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu – mówi LoveKraków.pl Paweł Kozakiewicz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Pod koniec czerwca pływalnia uczelni przy Rakowickiej 27 została zamknięta na czas remontu. Tuż przed początkiem kolejnego roku akademickiego UEK poinformował o czasowym całkowitym wyłączeniu obiektu z użytkowania. Powód? Pogarszająca się sytuacja finansowo-ekonomiczna uczelni i konieczność szukania oszczędności. W przypadku basenu trzeba byłoby zwiększyć wydatki spowodowane wzrostem kosztów energii i utrzymania. Obiekt został zamknięty do odwołania, jednak nie krócej niż do końca pierwszego semestru.

„Mając świadomość, że oznacza to utrudnienie przede wszystkim dla realizacji zajęć pływackich dla studentów oraz pracowników, kierując się koniecznością działań oszczędnościowych, zostaliśmy zmuszeni do podjęcia takiej decyzji” – tłumaczył UEK w komunikacie.

Znajdą pieniądze?

Początkiem nowego roku pojawiło się jednak światełko w tunelu. Rzecznik uczelni mówi nam, że jest szansa na wznowienie działalności basenu. – Robimy wszystko, by pływalnia znów mogła funkcjonować. Ostateczna decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu – tłumaczy Paweł Kozakiewicz.

Semestr letni na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie rozpocznie się 27 lutego. 
 Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki