Bieg Nocny również z ograniczoną liczbą uczestników

fot. Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Jest nowy regulamin Biegu Nocnego na 10 km, który ma się odbyć 23 kwietnia, w wieczór przed 19. Cracovia Maraton. Zapisy zostaną wznowione 16 lutego.

Ostatni Bieg Nocny, który doszedł do skutku w 2019 roku, był rekordowy pod każdym względem. Najlepsi wśród kobiet i mężczyzn ustanowili rekordy trasy, na której pojawiło się najwięcej uczestników w historii – 3982 osoby. W regulaminie imprezy zapisany był limit pięciu tysięcy startujących.

W tym roku rejestracja zakończy się wraz z nadaniem numeru 4000. Oczywiście wszystko może się zmienić w przypadku nowych regulacji dotyczących pandemii, ale na pewno nie będzie więcej miejsc. Na liście jest już 1496 osób, które zapisały się do udziału w 2020 roku i do tej pory nie wniosły o zwrot opłaty startowej. Mogą to zrobić jeszcze do 8 lutego, a po tym terminie – najpóźniej 10 kwietnia – pozostanie możliwość przeniesienia numeru na inną osobę. 

Udział w biegu na 10 kilometrów w tym roku kosztuje 80 złotych, gdy biegacz zapisze się do 14 kwietnia, lub 150 – w biurze zawodów, pod warunkiem, że będą jeszcze miejsca. Trasę należy pokonać w 90 minut. Na razie organiator – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie – nie podał jej przebiegu, w tym lokalizacji startu i mety. Ma to zostać ogłoszone w późniejszym terminie.

Informacje odnośnie nowych regulaminów pozostałych zaplanowanych na 23 kwietnia wydarzeń towarzyszących 19. Cracovia Maraton – Cracovia Maraton na Rolkach i 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego będą pojawiać się w najbliższych tygodniach.

comments powered by Disqus