Cracovia pozyskała z Sandecji 21-letniego młodzieżowca. Miał epizod w Wiśle

fot. Cracovia.pl

Lewoskrzydłowy Kamil Ogorzały, czołowy piłkarz zespołu Dariusza Dudka, został kupiony przez Cracovię. Zawodnik, który w nowym sezonie będzie miał status młodzieżowca, podpisał umowę do 30 czerwca 2025 roku.

Ogorzały jest wychowankiem Sandecji, rozgrywa swój trzeci sezon w I lidze. W dobiegającej końca rywalizacji wystąpił w 31 meczach, strzelił trzy gole i zaliczył dwie asysty. Najczęściej występował jako lewy pomocnik. Cracovia zapłaci za młodego piłkarza około 500 tysięcy złotych - taką kwotę odstępnego miał zapisaną w kontrakcie. Media informowały, że interesowało się nim kilka klubów ekstraklasy, między innymi Śląsk Wrocław.

Ogorzały urodził się w Nowym Sączu i prawie całą przygodę z piłką zawdzięcza Sandecji. W sezonie 2015/2016 występował jednak w juniorach Wisły Kraków. Pod Wawel sprowadził go Rafał Wisłocki, były szef wiślackiej akademii, który obecnie jest dyrektorem akademii Sandecji. Ogorzały zadebiutował w Wiśle 19 września 2015 roku w spotkaniu Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych przeciwko Garbarni, gdy w 60. minucie zmienił Mateusza Wyjadłowskiego. 

Cracovia od czasu do czasu sięga po zawodników Sandecji. Jej piłkarzami są Thiago i Filip Piszczek, a w ostatnich latach kurs z Krakowa do Nowego Sącza obrał także Adrian Danek (nie sprawdził się i wrócił Biało-Czarnych).

Ogorzały jest trzecim zawodnikiem pozyskanym przez Pasy tego lata. Wcześniej umowy podpisali czeski obrońca Jakub Jugas i słowacki napastnik Filip Balaj.