Drugi młody zawodnik dołączył do Pasów. To Karol Knap z Puszczy Niepołomice

fot. cracovia.pl
Cracovia pozyskała z podkrakowskiego pierwszoligowca 20-letniego pomocnika Karola Knapa. Piłkarz pochodzący z Podkarpacia podpisal umowę do 30 czerwca 2026 roku.

Karol Knap urodził się w Krośnie i zaczynał grać w piłkę w akademii Beniaminek Krosno. Następnie przeniósł się do miejscowych Karpat, gdzie występował w juniorach, drugiej drużynie i pierwszym zespole (IV liga). W sierpniu 2020 roku 19-latka pozyskała Puszcza Niepołomice. W tym czasie w zespole prowadzonym przez Tomasza Tułacza rozegrał 22 spotkania w I lidze i dwa w Pucharze Polski, w których zaliczył jedną asystę. Jest śrokowym pomocnikiem, jednak można go było oglądać na innych pozycjach w ofensywie. Niespełna rok temu podkrakowski klub podpisał z Knapem dwuletnią umowę, więc Cracovia musiała zapłacić za transfer definitywny pomocnika.

– Przenosiny z IV ligi do I nie były proste, ale z czasem wszystko zaczęło współgrać, dobrze się zaakimatyzowałem – mówił Knap w rozmowie z TV Beniaminek. Teraz czeka go aklimatyzacja w ekstraklasowej Cracovii.

Cztery nowe twarze

Knap jest drugim młodym piłkarzem pozyskanym przez Pasy w tym tygodniu. W środę klub poinformował, że kontrakt do 30 czerwca 2025 roku podpisał Kamil Ogorzały, lewoskrzydłowy Sandecji Nowy Sącz. Obaj mają status młodzieżowca.

Po zakończeniu sezonu 2020/2021 klub ogłosił z kolei transfery obcokrajowców – czeskiego środkowego obrońcy Jakuba Jugasa i słowackiego napastnika Filipa Balaja.

Zespół Michała Probierza wznowi treningi 14 czerwca. Dzień wcześniej, w rocznicę założenia klubu, w Rącznej odbędzie się uroczyste otwarcie działającego od początku roku nowego ośrodka treningowego.