Dzieci z Ruczaju za rok mają ćwiczyć w nowej hali [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Budowa hali przy ul. Pszczelnej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dwupoziomowy obiekt zastąpi małą salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 40 na ulicy Pszczelnej. – To będzie piękna, powiedziałbym europejska hala – cieszy się dyrektor Andrzej Moskal.

Obecnie Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie buduje trzy przyszkolne hale. Obiekt na ulicy Pszczelnej ma być gotowy na rok szkolny 2019/2020. Koszt inwestycji wynosi 12 milionów 856 tysięcy złotych.

– W przyziemiu znajdą się szatnie, sanitariaty, sale fitness i pomieszczenia techniczne. Część będzie można wykorzystać do prowadzenia lekcji z innych przedmiotów – informuje Paweł Popławski, kierownik Działu Planowania i Przygotowania Inwestycji w ZIS.

SP nr 40 przez wiele lat była jedyną placówką na osiedlu Ruczaj-Zaborze. Historia szkoły liczy sobie 115 lat, a obecny budynek pochodzi z lat 60. W 2010 roku przy szkole zostało wybudowane wielofunkcyjne boisko typu „Orlik”. Moskal nie może się doczekać oddania nowej hali nie mniej, niż uczniowie. Dyrektor jest bowiem nauczycielem wychowania fizycznego.

Podczas uroczystości podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego prezydent Jacek Majchrowski mówił o „nałogu budowania nowych boisk, hal i basenów”. Niecały kilometr od SP 40 – przy placówce nr 158 – trwa budowa basenu.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus

Aktualności

Pokaż więcej