Enis Fazlagić piłkarzem Wisły Kraków

fot. Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków

21-letni Enis Fazlagić związał się z krakowskim klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2026 roku. Wisła Kraków zapłaciła za defensywnego pomocnika 0,5 mln euro. Ma on zastąpić Aschrafa El Mahdioui'ego, który zostanie sprzedany do Arabii Saudyjskiej.

– Enis to piłkarz z olbrzymim potencjałem i jak na swój wiek posiada już wielkie doświadczenie. To zawodnik podobny do Aschrafa - zawsze chce operować piłką, co pomoże nam w rozgrywaniu, dokładając też potrzebną boiskową agresję. Przychodzi do Wisły na zasadzie transferu definitywnego, wiążąc się 4,5-letnim kontraktem - powiedział Tomaz Pasieczny, dyrektor sportowy Wisły Kraków.

21-letni Enis Fazlagić jest wychowankiem Akademii FK Skopje. W 2015 roku opuścił stolicę Macedonii Północnej i zasilił szeregi Szkendiji Tetowo, gdzie przez 12 miesięcy podnosił swoje piłkarskie umiejętności, występując w młodzieżowych zespołach.

Wraz z początkiem sezonu 2016/2017 pomocnik został włączony do kadry pierwszej drużyny, a 18 września 2016 roku zadebiutował w ligowym meczu przeciwko FK Makedonija Dźorcze Petrow. Łącznie w barwach Czerwono-Czarnych Fazlagić rozegrał 21 spotkań, w których zdobył 2 bramki, zanotował 3 asysty, a kampanię 2017/2018 zakończył zdobyciem mistrzowskiego tytułu.

Transfer z ligi słowackiej

Kolejnym krokiem w jego karierze była przeprowadzka na Słowację w lipcu 2018 roku, kiedy to został zawodnikiem MŠK Žilina. Mierzący 188 cm piłkarz szybko stał się ważnym ogniwem zespołu i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. W trakcie swoich występów w szeregach Żółto-Zielonych rozegrał w sumie 84 mecze, zdobył 1 bramkę i dorzucił 8 asyst. Właśnie z tego klubu przeszedł do Wisły.

Nowy nabytek Białej Gwiazdy jest młodzieżowym reprezentantem Macedonii Północnej do lat 21. W przeszłości reprezentował swój kraj w kategoriach wiekowych od U-16 do U-19.