Wisła Kraków. Piłkarze na obóz, sponsor do klubu

Piłkarze Wisły polecieli do Turcji m.in. z Górnikiem Zabrze fot. Wisła Kraków

Z Krakowa do Wrocławia, potem z Wrocławia do Antalyi i na koniec z Antalyi do Belek. Piłkarze Adriana Guli razem z trzema innymi klubami ekstraklasy rozpoczęli obóz w Turcji. W piątek klub ogłosił pozyskanie nowego sponsora z branży budowlanej.

Tej zimy prawie wszystkie drużyny ekstraklasy wybrały Turcję na miejsce przygotowań przed rundą wiosenną. W sobotę rano z Katowic do Antalyi odleciał samolot z piłkarzami i sztabem Cracovii (również wybrała Belek). Kilka godzin później z płyty lotniska we Wrocławiu poderwał się czarter z drużynami Śląska Wrocław, Górnika Zabrze, Radomiaka Radom i Wisły Kraków. Dzięki porozumieniu kluby podzieliły się kosztami podróży. Wspólnie wrócą do Polski 27 stycznia.

Wiślacy rozpoczęli obóz w piątek od podróży autokarem i noc spędzili w jednym z wrocławskich hoteli. Po wylądowaniu w Antalyi czekał ich jeszcze krótki przejazd autobusem do IC Santai Family Resort w Belek, który będzie ich bazą przez najbliższe kilkanaście dni.

W zgrupowaniu weźmie udział 27 zawodników, ale w piątek spod stadionu Wisły w drogę ruszyło tylko 25. Z kolegami od początku przygotowań nie było objętego kwarantanną Aschrafa El Mahdioui’ego. Środkowy pomocnik niedługo ma dołączyć do zespołu, jednak warunkiem jest uzyskanie przez niego negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

W kadrze znalazło się czterech bramkarzy, dziewięciu obrońców, dziesięciu pomocników i czterech napastników. Do Turcji nie wyleciał Jakub Błaszczykowski, którego czeka jeszcze długa przerwa w treningach. Trener zabrał Alana Urygę, jednak on nie będzie jeszcze uczestniczył we wszystkich zajęciach z powodu ciągnących się za nim problemów zdrowotnych. Szansę dostali także dwaj juniorzy: obrońca Paweł Koncewicz-Żyłka i pomocnik Dorian Gądek.

W Belek Wisła rozegra trzy sparingi. Zmierzy się z FC Zurich (17.01), Banikiem Ostrawa (21.01) i Karabachem Agdam (25.01). W środę w Myślenicach wygrali pierwszy sprawdzian 3:0.

Do Turcji nie polecieli także młodsi piłkarze. Napastnik Przemysław Zdybowicz jest testowany przez Wartę Poznań. Możliwe, że zostanie wypożyczony do zespołu z Wielkopolski. Nowe czasowe kluby będą mieli także napastnik Hubert Sobol i obrońca Krystian Wachowiak. Cała trójka potrzebuje regularnej gry i niedługo poznamy drużyny, w których mają mieć na to szanse.

Mat. Wisła Kraków
Mat. Wisła Kraków

Nowy sponsor

Początek 2022 roku przyniósł Wiśle nowego sponsora. Do końca sezonu 2022/2023 Białą Gwiazdę będzie wspierać Texom. To nie pierwsza taka umowa krakowskiej spółki, angażowała się już w kluby piłkarskie z niższych lig (I liga, III liga) i żużel.

„Realizuje projekty budowlane w formule generalnego wykonawstwa. W zakres jej działalności wchodzi budowa basenów, obiektów użyteczności publicznej, hal sportowych, obiektów przemysłowych oraz obiektów zabytkowych objętych nadzorem przez konserwatora zabytków” – tak klub przedstawił nowego partnera biznesowego.

– Wierzmy, że właśnie dzięki takim firmom Biała Gwiazda będzie świecić coraz mocniej – powiedział Dawid Błaszczykowski, prezes klubu z ulicy Reymonta.

Fot. Wisła Kraków
Fot. Wisła Kraków