Garbarnia będzie świętować cały rok. Piłkarze Hutnika czekają na trenera

fot. Krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl

2021 będzie podporządkowany jubieuszowi stulecia Garbarni, mistrza Polski z 1931 roku. Drużyna zacznie go od rozegrania sześciu sparingów przygotowujących ją do wiosennej walki w II lidze. Dziewięć meczów kontrolnych planuje Hutnik, który nie ogłosił jeszcze nazwiska następcy Leszka Janiczaka.

Niedawno informowaliśmy o okolicznościowym herbie, którym Brązowi będą się posługiwać w roku 100-lecia powstania klubu. Na logotypie pojawił się kolor złoty, który ma symbolizować wyjątkowy czas świętowania, a także gwiazdka, przypominająca, że 90 lat wcześniej ten krakowski klub był najlepszy w Polsce. 

O przeszłości i przyszłości

Na przełomie czerwca i lipca Garbarnia planuje rozegranie międzynarodowego turnieju drużyn młodzieżowych, a we wrześniu "Mecz 100-lecia RKS Garbarnia". Jesienią, w listopadzie, ma się odbyć uroczysta gala. O pamiętnych wydarzeniach i szczególnych postaciach klub ma przypominać przez cały rok. Ważna jest także przyszłość, dlatego mamy poznać plany rozwoju na najbliższe lata.

Atutem Garbarni jest sympatia wielu krakowian, która łączy nawet kibiców Cracovii i Wisły. Stadion przy ulicy Rydlówka słynie z przyjaznej atmosfery, a drużyna przyciąga na trybuny wielopokoleniowe rodziny wraz z małymi dziećmi. Doping zagrzewający zawodników do walki należy do wyjątkowych i kulturalnych. Można było się o tym przekonać w sezonie 2018/2019, gdy w I lidze Brązowi rozgrywali domowe mecze na obiekcie Wisły. Po błędach sędziego sympatycy śpiewali "Sędzia nie ma racji", podczas gdy w wielu innych meczach w stronę arbitra skierowany zostałby strumień obelg.

Występująca w II lidze drużyna z przytupem zakończyła rundę jesienną, wygrywając cztery spotkania z rzędu. W 17 meczach pilkarze wywalczyli 23 punkty, które pozwalają im zajmować 10 miejsce. Pierwsze spotkanie o stawkę w 2021 roku ma zostać rozegrane w ostatni weekend lutego na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Podopieczni Łukasza Surmy wrócą z urlopów 7 stycznia i planują zmierzyć się w sześciu grach kontrolnych. Jeden z rywali nie jest jeszcze znany, pozostali to Węgrzcanka Węgrzce Wielkie, Jutrzenka Giebułtów, Siarka Tarnobrzeg, Zagłębie Sosnowiec i Ruch Chorzów.

Hutnik bez trenera

Drugi krakowski przedstawiciel w II lidze – Hutnik – skończył rundę na ostatnim miejscu, a trener Leszek Janiczak zrezygnował z prowadzenia drużyny. Jego następca nie jest jeszcze znany. Choć piłkarze zakończyli już tegoroczne występy, mieli jeszcze kilka spraw do załatwienia. Przedstawiciele drużyny odwiedzają kibiców, składają świąteczno-noworoczne życzenia i obdarowują ich klubowymi pamiątkami. Biało-błękitno-niebieskie gadżety trafią także do wszystkich pracowników i pacjentów sąsiadującego ze stadionem szpitala im. Żeromskiego i weteranów.

Drużyna ma wznowić przygotowania na początku stycznia i zmierzyć się w dziewięciu meczach kontrolnych z Resovią, Sandecją, GKS-em Jastrzębie, Podhalem Nowy Targ, Zagłębiem Sosnowiec, MFK Frydek-Mistek, Polonią Bytom, Popradem Muszyna i Siarką Tarnobrzeg.

W pierwszej wiosennej kolejce Hutnik będzie pauzował. O kolejne punkty powalczy dopiero w marcu z GKS-em w Katowicach.


comments powered by Disqus