Igrzyska Europejskie. Jacek Sasin zapowiada podpisanie umowy na organizację imprezy

Wicepremier Jacek Sasin fot. Krzysztof Kalinowski

– Europejski Komitet Olimpijski najprawdopodobniej w sierpniu podpisze umowę z samorządowcami na organizację Igrzysk Europejskich – przekazał w poniedziałek w Krakowie wicepremier Jacek Sasin.

W poniedziałek w urzędzie miasta odbyło się spotkanie z udziałem wicepremiera Jacka Sasina, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim i marszałkami województw małopolskiego i śląskiego – Witoldem Kozłowskim i Jakubem Chełstowskim.

– Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego budżet państwa weźmie na siebie koszty organizacyjne Igrzysk Europejskich. To kwota w wysokości ok. 160 mln zł. Zadeklarowaliśmy również wykonanie niezbędnych inwestycji, przede wszystkim sportowych – powiedział w Krakowie Jacek Sasin.

Wicepremier poinformował, że najprawdopodobniej w sierpniu Europejski Komitet Olimpijski podpisze umowę z samorządami na organizację Igrzysk Europejskich.

Igrzyska Europejskie są planowane na 2023 rok. Impreza odbędzie się w Krakowie i innych małopolskich miastach oraz na Śląsku.