News LoveKraków.pl

Kiedy ruszy remont obiektu Juvenii? Klub wnioskował o zmianę terminu

fot. Maria Kantor/LoveKrakow.pl

W czerwcu, po zakończeniu sezonu, ruszy przebudowa trybuny i budynków klubowych Juvenii – dowiedział się portal LoveKraków.pl. Pierwotnie start prac był rozważany pod koniec 2023 roku.

W sierpniu Zarząd Infrastruktury Sportowej podpisał umowę z firmą Big Europe na modernizację obiektów sportowych przy ulicy Na Błoniach 7. Wykonawca otrzyma z budżetu miasta niespełna 7,3 mln zł. Zmodernizowane zostaną dwa budynki klubowe (elewacja i wnętrze) oraz trybuna. Po przeprowadzonych pracach obiekt będzie mógł przyjąć do 1,5 tysiąca kibiców, którzy – podobnie jak teraz – skorzystają z miejsc siedzących i stojących. Trybuna nie będzie jednak zadaszona, bo nie pozwalają na to założenia planu miejscowego Błonia.

Juvenia chciała po sezonie

Prace mogły się rozpocząć po zakończeniu jesienych meczów ekstraligi rugby. Nic się nie działo, bo długo trwało uzyskanie pozwolenia na postawianie przy obiekcie tymczasowych kontenerów dla administracji klubu i sportowców na czas remontu. Klub nie chciał też, by wykonawca ruszył z remontem obecnie i zwrócił się do Zarządu Infrastruktury Sportowej z pytaniem, czy jest to możliwe. Na pierwszy ogień zmodernizowana ma zostać trybuna, która stoi blisko boiska, a to oznaczałoby, że drużyna nie mogłaby grać u siebie. Do tego w maju boisko Smoków ma być obiektem treningowym dla 12 kobiecych drużyn, które wezmą udział w turnieju World Rugby HSBC Sevens Challenger 2024 Womens na stadionie Wisły (18-19 maja). 

Z naszych nieoficjalnych informacji wynikało, że ZIS doszedł do porozumienia z Big Europe w sprawie przesunięcia startu remontu na czerw. O potwierdzenie zwróciliśmy się do działu komunikacji ZIS. – Na prośbę klubu, który na obiekcie przy ul. Na Błoniach 7 będzie rozgrywał mecze rundy wiosennej wkstraligi rugby i pretenduje do mistrzostwa Polski sezonu 2023/2024, modernizacja zaplecza i trybuny RzKS Juvenia Kraków będzie kontynuowana od czerwca 2024 roku, po zakończeniu sezonu ligowego – przekazał nam Mateusz Chwajoł.

Juvenia Kraków. Szansa na historyczny sukces

Juvenia Kraków zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ekstraligi rugby po pierwszej części sezonu. Nie przegrała meczu, jest najlepiej broniącym i atakującym zespołem w stawce. Drużyna trenera Konrada Jarosza ma szansę na zdobycie pierwszego mistrzostwa w ponad 50-letniej historii sekcji. Największym sukcesem seniorów jest obecnie brązowy medal zdobyty w 2009 roku.