Kończy się rok szkolny, kończy budowa dużego kompleksu sportowo-rekreacyjnego [ZDJĘCIA Z DRONA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKrak—w.pl
Od nowego roku szkolnego 900 uczniów Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Ułanów 3 (Prądnik Czerwony) będzie korzystać z nowych obiektów sportowych. Rewitalizacja bazy pochłonęła ponad 5,6 mln zł.
Umowa Zarządu Infrastruktury Sportowej z wykonawcą przewiduje zakończenie prac do końca czerwca. Na dużym przyszkolnym terenie, sąsiadującym z parkiem Lotników Polskich, zmieniło się dosłownie wszystko. W miejsce wysłużonych boisk o nawierzchni bitumicznej powstały nowe, o podłożu z poliuretanu i sztucznej trawy, a także bieżnie i inne urządzenia sportowe. 

Na czterech boiskach będzie można grać w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Dostępne będą także dwie bieżnie (prosta i okrężna), infrastruktura do skoku w dal i trójskoku oraz pchnięcia kulą. Teren zostanie wyposażony w urządzenia do ćwiczeń siłowych i gier (planszówki, piłkarzyki, tenis stołowy). Prace obejmowały też budowę trybuny z betonu architektonicznego (w lewym dolnym rogu na głównym zdjęciu), zagospodarowanie terenu, montaż oświetlenia ledowego i monitoringu. 

Obiekt przy ulicy Ułanów 3 jest jednym z 16 do realizacji w tym roku w ramach programu rewitalizacji boisk przyszkolnych. Uczniowie korzystają także z hali sportowej, która wymaga remontu. Na razie brak konkretów w tej sprawie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony

Aktualności

Pokaż więcej