Krystian Wachowiak w Wiśle. 20-latek za pół miliona złotych

Krystian Wachowiak podpisał umowę do 30 czerwca 2025 roki fot. Wisła Kraków
Biała Gwiazda pozyskała kolejnego młodego zawodnika, który tym razem nie dołączy do niej od 1 lipca, ale już teraz. To niespełna 20-letni lewy obrońca Krystian Wachowiak.
W dniu, w którym Tomasz Jażdżyński przekazał smutne wieści, że Aleksander Buksa nie przedłuży umowy z klubem, są też dobre informacje dla kibiców Białej Gwiazdy. Ten transfer nie jest zaskoczeniem, bo mówiło się o nim od kilku miesięcy. Krakowianie pozyskali z drugoligowej Chojniczanki Chojnice lewego obrońcą Krystiana Wachowiaka (zawodnik może także występować na skrzydle). Nastolatek był na liście kilku klubów, a jesienią o krok od Cracovii.

Według chojnickiego radia Weekend FM Wisła zapłaci za piłkarzy 500 tysięcy złotych w kilku ratach, a Chojniczanka zagwarantowała sobie również 18 procent zysku z kolejnego transferu Wychowiaka. Wychowanek Zawiszy Bydgoszcz podpisał umowę do 30 czerwca 2025 roku. Jest najdroższym zawodnikiem sprzedanym przez klub z północy Polski.

Wachowiak ma za sobą trzy rundy w seniorach w rozgrywkach I i II ligi. Jesienią wystąpił w 19 spotkaniach Chojniczacki (II liga, Puchar Polski), w których zdobył dwie bramki i zaliczył asystę.

REKLAMA
REKLAMA