Michał Rakoczy na dłużej w Cracovii. Bardzo długi kontrakt młodzieżowca

Rakoczy w meczu z Rakowem strzelił dwa gole fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Michał Rakoczy ma dopiero 20 lat, a już potrafi być motorem napędowym Pasów. Jeżeli w przyszłości zainteresuje się nim klub z lepszej ligi, Cracovia może na nim sporo zarobić, bo przekonała zawodnika do podpisania pięcioletniej umowy.
Piłkarz urodzony w Jaśle błyszczał w sobotnim meczu z Rakowem Częstochowa, wygranym przez krakowian 3:0. Zdobył dwie bramki na 2:0 i 3:0, dzięki którym z czterema trafieniami na koncie jest najlepszym strzelcem drużyny w tym sezonie.

– Potwierdził, że być może jest najlepszym młodzieżowcem w Polsce – chwalił go trener Jacek Zieliński.

Nowa umowa

Fot. Mateusz Kaleta / LoveKraków.pl
Fot. Mateusz Kaleta / LoveKraków.pl


Dwa dni po spotkaniu z Rakowem Cracovia ogłosiła, że piłkarz zdecydował się przedłużyć umowę do końca czerwca 2027. Z klubem jest związany od sezonu 2015/2016, gdy zaczął reprezentować drużyny juniorskie. W ekstraklasie zadebiutował w wieku 16 lat pod wodzą Michała Probierza. W rozwoju bardzo pomogło mu wypożyczenie do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice w rozgrywkach 2021/2022.

W 47 meczach rozegranych dotychczas dla pierwszego zepołu Cracovii Rakoczy strzelił osiem goli i zaliczył dwie asysty. Od lat jest powoływany do młodzieżowych reprezentacji, gdzie pełnił funkcję kapitana.