Młody bramkarz na krótko wraca do Wisły

Wypożyczony od początku sezonu do drugoligowej Chojniczanki Chojnice Kamil Broda najbliższe tygodnie spędzi z zespołem Adriana Guli.

20-letni Broda jest wychowankiem Wawelu, od sezonu 2013/2014 związanym z Wisłą. Zawodnik występujący na pozycji bramkarza, były reprezentant Polski w kilku kategoriach wiekowych, uważany jest za duży talent. Przy Reymonta nie zdołał zadebiutować w oficjalnych rozgrywkach, ale w klubie wiążą z nim nadzieje na przyszłość, dlatego latem został wypożyczony do drugoligowej Chojniczanki. W klubie z województwa pomorskiego wreszcie może liczyć na regularną grę na poziomie seniorskim. Jesienią wystąpił we wszystkich spotkaniach wicelidera tabeli i puścił 20 goli. W siedmiu meczach zachował czyste konto.Przygotowania z Białą Gwiazdą

Zawodnik zgodnie z ustaleniami dokończy sezon na trzecim poziomie i pomoże zespołowi Tomasza Kafarskiego w walce o I ligę. Większość zimowych przygotowań spędzi jednak z Wisłą, której trenerzy będą mogli przyjrzeć się jego aktualnej dyspozycji.

– W środę 5 stycznia zawodnik zjawi się w Myślenicach i rozpocznie zajęcia razem z podopiecznymi trenera Adriana Guli. Następnie wraz z drużyną uda się na zaplanowane na 15-27 stycznia zgrupowanie do Belek – informuje biuro prasowe Wisły Kraków.

Po odejściu Michała Buchalika, który pod koniec 2021 roku rozwiązał umowę z Białą Gwiazdą i związał się z Lechią Gdańsk, w kadrze pierwszego zespołu Wisły jest trzech bramkarzy: Mikołaj Biegański, Paweł Kieszek i Kacper Rosa.