Piłkarze Cracovii walczą o tytuł najlepszych w ekstraklasie

Lukas Hrosso jest w dobrej formie fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Jakub Myszor ma szansę zostać młodzieżowcem kwietnia w ekstraklasie, a Lukas Hrosso zawodnikiem miesiąca. Dobra forma piłkarzy "Pasów" poskutkowała nominacjami do nagród.

Cracovia ma za sobą udany miesiąc. W kwietniu na dwanaście możliwych punktów zdobyła dziesięć i straciła tylko dwie bramki. Złożyły się na to trzy zwycięstwa, po jednym ze Stalą Mielec, Zagłębiem Lubin i Radomiakiem Radom, remis z Wisłą Kraków (choć rozegrany 1 maja, też wlicza się do kwietniowych kolejek) i porażka z Wartą Poznań. 

Śladami Rakoczego

Dla 20-letniego Jakuba Myszora to pierwsza taka nominacja w tym sezonie. Napastnik "Pasów" rozgrywa dobre mecze - w 23 występach strzelił w tym sezonie trzy bramki i zanotował trzy asysty. Jego trafienie z kwietnia dało wygraną Cracovii 1:0 z Radomiakiem. Dla drużyny Jacka Zielińskiego znaczy dużo, a świadczą o tym statystki, bo kiedy zabrakło go na boisku w meczu z Wartą, Cracovia przegrała. 

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom urodzonym w 2000 roku lub młodszym. Oprócz gracza Cracovii, nominowani zostali też bramkarz Warty Poznań Jędrzej Grobelny oraz Michał Skóraś z Lecha Poznań.

Myszor może pójść krokami swojego kolegi z drużyny. Po nagrodę młodzieżowca miesiąca sięgnął już w lutym Michał Rakoczy. 

Mur w bramce

Trzy czyste konta w trzech ostatnich meczach i tylko dwie wpuszczone bramki w kwietniu nie przeszły uwadze ekspertów, którzy nominowali Lukasa Hrosso do dziesiątki kandydatów na piłkarza miesiąca.

O tym, do kogo trafi nagroda zdecydują w mediach społecznościowych kibice, a nominowani są: Michael Isak i Joao Amaral (obaj Lech Poznań), Vladislavs Gutkovskis i Ivi Lopez (obaj Raków Częstochowa), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Jakub Czerwiński (Piast Gliwice), Marc Gual (Jagiellonia Białystok) i Łukasz Sekulski (Wisła Płock).