Po porażce Wieczysta znów wygrywa. Mecz rozstrzygnęła dopiero w końcówce

Radosław Majewski otworzył wynik meczu w Pcimiu fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

W 26. kolejce grupy zachodniej małopolskiej IV ligi Wieczysta Kraków pokonała w Pcimiu miejscową Pcimiankę 3:1. To nie było jednostronne spotkanie, bo do 75. minuty na tablicy wyników utrzymywał się remis 1:1.

Piłkarze dowodzeni przez Franciszka Smudę mieli sobie w tym spotkaniu coś do udowodnienia. Dwa tygodnie temu sensacyjnie przegrali z wiceliderem Wiślanami Jaśkowice 1:2. Sportowej złości nie przełożyli od razu na boisko, bo tydzień temu ich rywale nie przyjechali. Wieczysta wygrała walkowerem, a dopiero w majówkę mogli udowodnić, że był to tylko wypadek przy pracy.

Zaczęło się obiecująco

Jak przystało na Wieczystą, naszpikowana gwiazdami drużyna od samego początku ruszyła do ataku. W Pcimiu nie zabrakło oczywiście obserwatorów, którzy ciekawi byli, jaką formę prezentuje Majewski i spółka. Zaczęli z impetem, Peszko stanął sam na sam z bramkarzem rywali, ale przestrzelił.

Wynik spotkania w 23. minucie otworzył Majewski. Obrońcy Pcimianki, zamiast wybić piłkę z własnego pola karnego, oddali ją przyjezdnym, a ci nie zmarnowali okazji. Peszko dograł do Majewskiego, a ten sprytnym strzałem nad głową bramkarza dał swojej drużynie prowadzenie.

Fetowali gola… saltem

Jednak taki wynik nie trwał długo, bo już dwie minuty później Pcimianka doprowadziła do remisu. Składna akcja rozmontowała obronę Wieczystej, a sam na sam z Sirykiem stanął Nigeryjczyk Chibueze Onwudi i płaskim strzałem wyrównał na 1:1. Nastęnie podbiegł do kibiców i popisał się… efektownym saltem.

Remis utrzymywał się niemal do końcowych fragmentów meczu, a w tym czasie sytuacje miały obie drużyny. W 59. minucie mogło być 2:1 dla Wieczystej, ale Gamrot trafił w słupek.

Dopięli swego

Wieczysta przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę dopiero w ostatnim kwadransie. Kluczową postacią okazał się rezerwowy Maksymilian Hebel, który zdobył gola i asystował. 25-latek pokonał golkipera z ostrego kąta, trafiając na 2:1, a potem dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Seweryna Michalskiego, który przypieczętował zwycięstwo krakowian 3:1.

W następnej kolejce Wieczysta zagra u siebie z LKS-em Jawiszowice 7 maja o godz. 11:00.

Pcimianka Pcim – Wieczysta Kraków 1:3 (1:1)

Bramki: Onwudi (25.) – Majewski (23.), Hebel (75.), Michalski (82.).

Wieczysta: Siryk – Frańczak, Michalski, Jampich, Burliga – Moulin, Gamrot, Majewski (71. Hebel) – Misak (46. Linca), Jankowski (79. Bąk), Peszko.

Sędziował: Łukasz Łabuzek (Oświęcim).