Polacy najlepsi w próbie generalnej przed igrzyskami. Zwyciężają XXI Memoriał Wagnera [ZDJĘCIA]

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała komplet meczów i okazała się najlepsza w rozgrywanym w Tauron Arenie turnieju, będącego próbą generalną przed Igrzyskami Olimpijskimi. Ostatni dzień zmagań zgromadził na trybunach komplet widzów.

Biało-czerwoni nie mieli sobie równych – rozpoczęli od pewnej wygranej w jednostronnym meczu z Egiptem 3:0. Wiele emocji dostarczyły sobotnie i niedzielne potyczki z Niemcami (3:2) i Słowenią (3:1).

Test przed Igrzyskami Olimpijskimi został zdany przez podopiecznych Nikoli Grbicia. W ostatnim meczu ze Słowenią Biało-czerwoni byli trochę nieobecni na początku pierwszego seta. Przegrywali 1:4, ale wrócili do gry i zwyciężyli 25:20.

Druga partia była wyrównana, a w niej to rywale zniwelowali straty. Polacy nie wykorzystali żadnej z trzech piłek setowych. Słowenia doprowadziła więc do remisu, ale w kolejnym secie wyraźnie musiała uznać wyższość Biało-czerwonych, przegrywając seta do 14. Polacy wygrali całe spotkanie na przewagi w ostatniej partii 26:24.

Trzy wyróżnienia dla Biało-czerwonych

Na przestrzeni trzydniowego turnieju trener Nikola Grbić rotował składem, jedynym z 15-osobowego składu reprezentacji Polski, który nie pojawił się na boisku w trakcie turnieju był Wilfredo Leon. Biało-czerwoni zgarnęli w turnieju nagrody indywidualne. Jakub Kochanowski został wybrany najlepszym blokującym, pochodzący z Krakowa Tomasz Fornal – przyjmującym, a nagroda MVP trafiła do Kamila Semeniuka.

Na rozkładzie igrzyska w Paryżu

Dla reprezentacji Polski występ w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera był ostatnim testem przed igrzyskami olimpijskimi. W dniach 20-21 lipca Polacy zagrają jeszcze w Gdańsku z Japonią i Stanami Zjednoczonymi, a później wyruszą już do Paryża. Turniej potrwa od 27 lipca do 11 sierpnia.

- Musimy pamiętać, że każdy będzie grał z nami swoją najlepszą siatkówkę, będzie ryzykował. Musimy grać na naszym poziomie i być cierpliwym. Mamy wielu zawodników, którzy mogą zmienić rytm gry i to widzieliśmy na przestrzeni tego turnieju - powiedział trener reprezentacji Polski Nikola Grbić.