Puchar Polski. Znamy przeciwników czterech krakowskich drużyn, Fernandez zagra przeciwko Wiśle!

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Cracovia, Garbarnia, Wieczysta i Wisła poznały rywali w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Spotkania odbędą się w dniach 26-28 września, tylko zespół Pasów czeka wyjazd.

Pary pierwszej rundy Pucharu Polski 2023/2024

Pasy wylosowały pierwszoligowego Górnika Łęczna, który w poprzedniej edycji dotarł do półfinału. Rywal na co dzień występuje w I lidze i to on będzie gospodarzem spotkania.

Wisła zagra u siebie z Lechią Gdańsk. Mecz będzie miał dodatkowy smaczek z racji powrotu pod Wawel Luisa Fernandeza. Latem Hiszpan nie przedłużył umowy z Białą Gwiazdą i niespodziewanie zakotwiczył w spadkowiczu z ekstrakalasy. Klub został przejęty przez fundusz Mada Global ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zagraniczny podmiot rozmawiał także z Wisłą, ale Jarosław Królewski ostatecznie nie zdecydował się na sprzedaż Białej Gwiazdy.

O 1/16 finału powalczą także trzecioligowe Garbarnia i Wieczysta. Drużyny Marcina Pluty i Macieja Musiała podejmą reprezentantów ekstraklasy: Radomiaka Radom i Piasta Gliwice.

Wolny los dla pucharowiczów


Cracovia, Wieczysta i Wisła dopiero rozpoczną rywalizację. Garbarnia musiała wywalczyć przepustkę i w rundzie wstępnej pokonala 2:1 Sandecję Nowy Sącz. Odpadł Hutnik, który przegrał 0:2 z Wisłą Puławy. Wolny los otrzymały drużyny reprezentujące polską piłkę w europejskich pucharach. Raków Częstochowa, Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin rozpoczną rywalizację od 1/16 finału.

Trofeum broni Legia, która w maju pokonała po rzutach karnych Raków. Z krakowskich drużyn w poprzedniej edycji najlepiej spisła się Wisła, która doszła do 1/8 finału. W spotkaniu o ćwierćfinał podopieczni Radosława Sobolewskiego ulegli na wyjeździe Motorowi Lublin.

REKLAMA
REKLAMA