Raków znów na drodze Cracovii. To będzie mecz z dodatkowym smaczkiem!

Mateusz Wdowiak bardzo pomógł Cracovii w zdobyciu Pucharu Polski w 2020 roku fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

20 lub 21 kwietnia Raków Częstochowa z Mateuszem Wdowiakiem przyjedzie na stadion Cracovii, by rozegrać mecz półfinałowy Pucharu Polski!

W środę odbyły się ostatnie spotkania 1/4 finału krajowego pucharu. Cracovia pokonała na wyjeździe drugoligową Chojniczankę 3:0, a Piast Gliwice pokonał w Warszawie Legię 2:1. Wcześniej w półfinale zameldowały się drużyny Rakowa (wyeliminowała Lecha Poznań po zwycięstwie 2:0) i pierwszoligowa Arka Gdynia, która wygrała 5:2 z Puszczą Niepołomice.

W czasie losowania, które w czwartek w południe odbyło się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie, los kojarzył w półfinałach Cracovię i Raków, a także Arkę i Piasta. Gospodarzami meczów będą Pasy (wylosowani jako pierwsi w parze) i Arka, jedyna drużyna z I ligi w najlepszej czwórce.

Mecze z podtekstami

Zespół Michała Probierza z Rakowem zmierzy się już w sobotę w ramach 20. kolejki ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się na stadionie w Bełchatowie o godzinie 20. Mecz w ramach 1/2 finału Pucharu Polski odbędzie się 20 lub 21 kwietnia.

Sobotni mecz w lidze, a także rywalizacja w Pucharze Polski będą dodatkowo interesujące przez osobę Mateusza Wdowiaka. Niedawno 25-latek trafił do klubu spod Jasnej Góry, po tym jak wcześniej był częścią medialnej burzy dotyczącej przedłużenia umowy, a także przesunięcia go do trzecioligowych rezerw.

Raków stanął na drodze Cracovii już w poprzedniej edycji, która zakończyła się pierwszym w historii tryumfem krakowian. W 1/8 finału, na stadionie przy ulicy Kałuży, gospodarze pokonali ówczesnego beniaminka ekstraklasy w rzutach karnych (4:1).